Yılbaşı partisi organizasyonu Yapmak -2019 Yeni iş Fikirleri

YILBAŞI PARTİSİ ORGANİZASYONU KURMAK

Yılbaşının Dünya için önemi

Yılbaşı, Türkiye dahil olmak üzere Dünyanın pek çok ülkesinde bir yılın bitimi ve yeni bir yılın başlamasının kutlandığı kültürel bir olaydır.

Şölenlerle ve farklı kutlamalarla renkli sahnelere şahit olan yılbaşı, iş fikri olarak özel günlerde kazanç elde etmek isteyenler için kaçınılmaz bir fırsattır. Yeni bir yılın ve takvimin yeni bir yılı göstermesinin kutlamaları olan Yılbaşında, herkes farklı kutlamalar ve eğlence partileri düzenler.

Fakat teknolojinin gün geçtikçe ilerlemesi ve hayatın yoğunluğu sebebi ile artık insanlar yılbaşı organizasyonları yapmak için yeterli zaman bulamıyor. Yılbaşı partisi organizasyonu kurmak organizasyonculara kalıyor.

Yılbaşı Partisi Organizasyonu yaparak para kazanmak

Yılbaşı Partisi Organizasyonu
Yılbaşı Partisi Organizasyonu

İş fikri olarak Yılbaşı partisi organizasyonu yapmak birtakım maliyetleri gerektirirken çok yüksek kazançlar sağlayabileceğiniz bir özel gün olabilir. Parti organizasyonu yaparak para kazanmak isteyenlerin aynı zamanda da bu işi düşük maliyetle yapmanın yolu Sponsor bulmaktan geçiyor.

Yılbaşı partileri çok ayrıntı içeren gecelerdir ve bu ayrıntıların maliyetini uzman bir sponsor yardımı ile çözebilirsiniz.

Bu gece de iyi bir sponsor desteği sağlarsanız en az 11.250 TL kazanç elde etmeniz mümkün.

Örneğin çok büyük bir şirketin sahibi Yılbaşında çalışanlarını, dostlarını bir arada tutacak bir parti istiyor. Bu partinin ayrıntılarını düşünecek gerekli zamanı yok. İşte bu tür bir durumda yılbaşı partisi organizatörlüğü yaparak bu özel gecede çok yüksek bir kazanç sağlayabilirsiniz.

Parti organizasyonlarını sağlarken çok daha büyük paralar elde etmek için özellikle yılbaşı partisinin organizasyonunu yaparken biraz soysal çevreniz de olursa tek bir gece de zengin bile olabilirsiniz.

Bunu okuyabilirsiniz >>>  There's One Thing Worse Than A Selfie: Get To Know A 'Couplie'

Yılbaşı partisi organizasyonu yapanların dikkat etmesi gereken ayrıntılar

Yeni bir yıla girmenin heyecanı ve hazzını dolu dolu yaşamak isteyenler için Yılbaşı partisi organizasyonu kurmak titizlikle gerçekleştirilmesi gereken ve ayrıntıların üzerinde düşünmeyi gerektiren bir iş fikridir.

Yılbaşı partisi organizasyonu yapmak için ilgili müşterilerin isteklerine dikkatle kulak vermek gerekir. İyi bir iletişim ve pazarlama becerisi ile bu tür özel günlerin en çok kazanan organizasyoncusu olabilirsiniz.

Tek günlük bir organizasyon işi olmasına rağmen çok ayrıntısı olan Yılbaşı partisi organizasyonu iş fikileri  arasındadır,gerçekleştirmeden önce bu işin ayrıntılarını bir organizasyon şirketinden öğrenebilirsiniz.

Yapılacak bir etkinliğin tamamını üstlenerek bunu organize eden kişi ve kurumlara organizatör ya da organizasyoncu denir.

Yılbaşı Partisi Organizasyonu yapmak ve iş fikri olarak kazanç elde etmek isteyenlerin birtakım iş ayrıntılarına dikkat etmesi gerekir.

Yılbaşı partisi için seçilecek Mekân

Yılbaşı partisi organizasyonu yapmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken iş ayrıntılarının başında mekan seçiminin önemi gelir. Yılbaşı organizasyonu yapmayı iş fikri olarak benimseyenler, müşterileri ile organizasyon hususunda anlaşma sağlarken mekan hakkında gerekli ayrıntıları öğrenmelidir.

Örneğin, müşterinin seçtiği mekan açık bir alan olarak herhangi bir evin bahçesi, manzarası güzel olan şehrin herhangi bir mekanı, sahiller vs. her yer olabilir. Bu gibi durumlarda organizasyoncu olarak havanın soğuk olabileceği ihtimalini göz önünde bulundurmak gerekir. Bu nedenle mekanın ısıtılması için gerekli birtakım cihazlara ihtiyaç duyulacaktır. Organizasyoncu olarak bu tür ayrıntılara dikkat etmelisiniz.

Organizasyona katılacak misafirlere şal, atkı gibi ısıtıcı ve sıcak tutacak ürünler de tedarik edebilirsiniz. Yılbaşı organizasyonun yapılacağı mekan kapalı ise, katılacak davetli sayısı yine büyük öneme sahiptir. 100 kişilik bir organizasyon alanına 500 kişi misafirin katılması imkansızdır. Mekânın ambiyansı ve ışıklandırması da çok önemlidir.

Yılbaşı partisi için gerekli süslemeler

Yılbaşı partisi organizasyonu yapmak ve kazanç elde etmek isteyen girişimci ruhlu organizatörlerin iş ayrıntıları arasında dikkat etmesi gereken bir diğer ayrıntı, yılbaşı süsleridir. Yılbaşı ağaçları yılbaşı günlerinin kimliği olan süslerdir. Yılbaşı ağaçları olmadan bir yılbaşı partileri düşünülemez.

Bunu okuyabilirsiniz >>>  19 Pictures That Perfectly Sum Up How It Feels to Be a Kid

Mekan çeşidine göre yılbaşı süslemeleri değişkenlik gösterir. Dış mekan partilerinde süslenecek yılbaşı ağaçları dev ağaçlar olabilecekken kapalı mekan partilerinde kullanılacak yılbaşı ağaçları daha küçük ebatlarda olacaktır.

Organizasyon yapan bireyler, süsleme gibi ayrıntıların maliyetini iyi hesaplamalıdır. Gerekli süs malzemeleri vs ürünlerin temin edilmesi, organizasyondan elde edilecek kazancın önüne geçmemelidir.

Yılbaşı partilerinin vazgeçilmezi animatörler

Yılda bir kez gerçekleştirilen yılbaşı partileri, insanların dolaylı olarak yılda bir kez olsun doyasıya eğlenmek isteyeceği günler olduğu için Yılbaşı partisi organizasyonu yapmak iş fikrini edinen bireyler, geniş kapsamlı düşünerek organize ettikleri partilere birtakım animasyoncularla gerekli maliyet karşılığın da anlaşma sağlamaları gerekir. Örneğin Noel Baba yılbaşı günlerinin ve partilerin vazgeçilmez ögesidir. Dünyanın neresinde yılbaşı partisi yapılırsa yapılsın Noel baba kostümlü animatörler hep bulunur.

Yılbaşı partisi organizasyonu için olmaz ise olmazlar

Noel baba dışında müşteriler çocuklarında eğlenmesini isteyebilir. Bu sebeple palyaço ya da farklı kostümlerle animatörlere yer verilebilir. Yine animatörlere iş karşılığında ödeme yapılması gerektiğini ve animatörlerin kostümlerini siz organizasyoncuların sağlaması gerektiğini bilerek bu hesaplamalarını da göz önünde bulundurmak gerektiğini bildirmek gerekir.

Animatörlerin dışında organizasyoncular olarak müşterilerinizin bir diğer isteği olan sanatçı, dj, dansöz, müzisyen vs. gibi ses-müzik yapacak kişilerle de bir sözleşme imzalamanız gerekir. İnsanlar bu özel gece de dans etmek, müzik dinlemek isteyecektir.

Yılbaşı partilerinde yeme ve içme ihtiyacı

Yılbaşı partisi organizasyonu kurmak iş fikri ile büyük kazançlar elde etmek için gerekli ayrıntılar arasında partinin yeme ve içme ihtiyaçlarını giderecek birtakım aşçı ve garsona ihtiyaç duyulabilir. Partinin davetli sayısına göre aşçı ya da garsonlarla günlük çalışma karşılığı bir sözleşme imzalayabilirsiniz. Bu ayrıntı yine müşterinin isteği ile orantılı olacaktır.

Bunu okuyabilirsiniz >>>  Sakal Yağı Satışı Yapmak

Müşterinin isteklerine kulak vererek, catering şirketi ile de sözleşme sağlayarak müşterinin istediği yemeklerin yapılmasını talep edebilirsiniz. Ayrıca tek günlük organizasyonculuk olacağı için yeme içme ihtiyaçlarını karşılama adına mutfak alet ve araçları kiralayabilirsiniz.

Bütün bunlar çok kapsamlı organizasyonculuk gerektirdiği için epey masrafı gözden çıkarmanız gerekir fakat karşılığında elde edeceğiniz kazanç maliyetlerinizden çok çok daha yüksek olacaktır.

Yılbaşı partisi organizasyonu kurmak ve bu iş fikrinden para kazanmak istiyorsunuz fakat bütün bunlar için birtakım izinlere ve prosedürlere ihtiyacınız var.

Yılbaşı organizasyoncusu nasıl olunur?

Özel günler de hizmet veren organizasyonculuk işi yapmak için bazı izinlere ihtiyaç duyulur. Doğum günleri, sevgililer günü, anneler günü derken yılbaşı da bu tür organizasyon planlamaları için de bir iş fikri olarak kazanç elde etmek isteyenlere büyük fırsatlar sunuyor.

Yılbaşı organizasyoncusu olmak için, bazı lisanları bilmek gerekir. Yılbaşı günleri özellikle Dünya için kutsal ve mühimdir. Bu nedenle farklı Ülkelerden müşterilerle iletişim kurmak ve hizmet vermek gerekebilir.

İlgili resmi kurumlardan izin ve ruhsat almak gerekir. Maliye idaresinden sağlanacak bu izinler dışında organizasyonu yapacağınız mekanın o gün kiralandığına dair birtakım sözleşmeler gerekir. (Mekan misafirlerin evi ya da özel mülkü değilse) Ayrıca yılbaşı kutlaması yapılacak mekan için organizasyoncularıni, dış mekan olması halinde belediyeden ve şehircilik bakanlığı ile ilgili birimlerden özel izin almak gerekebilir. (Örneğin İstanbul- Taksim, Sahiller vs.)

Yılbaşı partisi organizasyonu için gereken reklam

Yılbaşı partisi yeni iş fikirleri arasında isteyenler seslerini gerek sosyal medyadan gerekse yılbaşı haberleri sunan mecralardan reklam vererek duyurabilirler. İş fikri olarak bu tür özel günlerin organizasyonluğunu yaparak hem kariyer hem de çok büyük kazançlar elde edeceğiniz bir girişimci olabilirsiniz… Kim bilir belki bir organizasyon şirketi bile kurmaya bu özel geceden sonra karar verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir