Uyku Kafesi Açmak

Polonya; birçok kişinin gün içinde ihtiyaç duyduğu bir eylemi hizmet haline getirdi. Uyku kafesi açmak birçok kişi için sadece “Keşke olsa…” aşamasında iken Magdalena Filcek bu fikri hayata geçirdi ve ilk uyku kafe sahibi oldu.

Öğlen uykusu çocuk gelişiminde önemli bir yere sahip derler. Çocuklar gelişimlerinin ilk döneminde çok fazla hareket eder ve birçok şey öğrenirler. Beyin bu aşamada çok hızlı yorulduğu için çocuğun öğlen uykusunda yeniden bütün gün öğrenmeye açık hale gelmesi amaçlanır.

Modern dünyada da bu durum çalışan insan için aynı öneme sahip. Gün içinde sabah 9 akşam 6 standartlarında çalışan bir bireyin; beyin yorgunluğunu atması ve verimli bir şekilde güne devam edebilmesi için 30 dakika ile 1.5 saat arasında uyku ihtiyacı vardır. Çalışan her bireyin de bu ihtiyacı duyduğu yapılan anketler ile belirlenmiştir.

Dünya genelinde ünlü firmalar çalışanlarına uyku molaları vermekte ve onların verimliğini arttırmayı hedeflemektedir. Bu firmalar; Nike, Cisco, Google olarak sıralanabilir.

Uyku Kafesi Nasıl Açılır?

Uyku kafesi açmak için içkisiz konaklama izin belgesi almanız gerekecektir. Bu belgeyi almadan küçük bir işletme olarak hizmet vermeniz mümkün olabilir ancak herhangi bir şikayet halinde verdiğiniz hizmet konaklama hizmeti olarak ele alınarak ceza yaptırımları uygulanabilir.

Her ne kadar kafe olarak hizmet sunsa da uyku kafe aslında kısa süreli kullanım imkanı sağlayan bir oteldir demek mümkün.

Uyku kafesi açmak için en ideal yerler;

  • Okul çevreleri,
  • Yoğun tempoda çalışan ve öğle molası olan çalışanların bulunduğu alanlar,
  • Tatil mekanları olarak sıralanabilir.

Kısacası kişilerin kendini hızlı bir şekilde toparlamak istediği alanlara uyku kafesi açmak iyi bir gelir elde etmenizi sağlayabilir.

 

Uyku kafesi açarken dikkat edilen detaylar;

  • Kişinin zihnen ve duygusal olarak iyileşmesine yardımcı olacak bir alan yaratmak,
  • Mümkünse yeşil bir alan oluşturulmaya, deniz kenarında hissi vermeye önem verilebilir bu sayede kişinin dokunma hissi uyku sürecinde yenilenecektir,
  • Loş bir ortam olmasına önem verilmeli,
  • Müzik yerine doğal seslerin olduğu bir ortam yaratılmalı,
  • Havalandırma sisteminin doğru çalıştığına ve içeri gerekli oksijeni sağladığına emin olmanız gerekli.
Bunu okuyabilirsiniz >>>  Şarkı Sözü Yazarak Para Kazanmak

Uyku Kafe Maliyeti Nedir?

Uyku kafesi açmak; konaklama ruhsatları ve benzeri izinlerin temin edilmesi, iç dizaynı ile birlikte 70-80 Bin TL arasında bir bütçe gerektirebilir. Çok üst düzey bir hizmet verecekseniz ve dört dörtlük bir uyuma alanı yaratmayı planlıyorsanız; 150.000 TL ile muhteşem bir doğal ortam yaratabilir ve kişilerin rahatlamasına yardımcı olabilirsiniz.

İşletmenin hızlı bir şekilde para kazanması için ilk aşamada nerede kurulduğu ve reklamının nasıl yapıldığı çok önemli. Bu nedenle reklam bütçenizin yüksek olması kazancı arttırmak için iyi bir fikir olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir