Seyyar Balık Ekmek Satarak Para Kazanmak

Seyyar Balık Ekmek Satarak Para Kazanmak

Seyyar Balık Ekmek Nasıl Bir İştir?

Üç tarafı denizler ile çevrili ülke olduğumuzu herkes biliyor ancak bu denizlerden çıkan lezzetli ürünler ülkemizin her tarafından maalesef aynı ilgiyi görmüyor. Balık denildiğinde sahil bölgelerinde yaşayan insanların aklına çok fazla çeşit gelirken, iç kesimlerde yaşayanlar için birkaç tane balık gelmektedir.

İç bölgelerde yaşayanlar için tuzlu su balıklarının yerini tatlı su balıkları almaktadır. Eğer amacınız bu lezzetli deniz ürünlerinden para kazanmaksa bu ürünün rağbet göreceği bir yerde satış yapmak olacaktır. Bunun içinde kıyı kesiminde bulunan bir bölgeyi tercih etmeniz mantıklı bir seçim olacaktır. Ayrıca satacağınız balığa da dikkat etmelisiniz.

Seyyar Balık Ekmek Satacakların Bilmesi Gerekenler

Seyyar araba ile balık ekmek satmak istiyorsanız öncelikle satacağınız ürünü yakından tanımanız gerekiyor. Ülkemizde 15 Nisan ile 1 Eylül tarihinde balık avlamak yasaktır. Dolapta bekletilen balıklar ile işinize devam edebilseniz de insanlar taze balığı daha çok sevmektedir.

Mevsiminde balık hallerinden alınabilecek balıkları maksimum dolaplarınızda 3 ya da 4 gün bekletecek miktarda satın almalısınız. Fiyatların dengesiz olduğundan korksanız da taze olmayan balığa olan rağbet nedeniyle satışlarınızda önemli bir düşüş olacaktır.

Ülkemizde yaşayan insanların en çok sevdikleri balıklar arasında Hamsi, Palamut, İstavrit, Çopra, Kefal, Alabalık ve Lüfer vardır. Sizde bu balıklardan birisini tercih ederek mantıklı bir seçim yapabilirsiniz. İşi İstanbul’da yapacaklar için birkaç tane balık hali olduğunu unutmamaları gerekiyor. Sultanbeyli, Kumkapı ve Sultanbeyli’de bulunmaktadır.

Seyyar Balık Ekmek İşinin Maliyeti

Seyyar balık satma işinin belirli bir maliyeti vardır. Ancak az bir sermaye ile yapılabilecek bir iş olarak görülebilir. Öncelikle balık ekmek satabilmek için özel olarak hazırlanan seyyar arabayı satın almalısınız. Basit bir yapıya sahip olan bu aracı isterseniz kendiniz de yaptırabilirsiniz. Bu araç için 3 bin TL ile 5000 TL bir sermaye yeterli olacaktır.

Bunu okuyabilirsiniz >>>  Damacana Su Dükkanı Açmak için Gerekenler

Bunun yanında günlük olarak harcama yapacağınız malzemeleri satın alabilirsiniz. Balıklar, ekmek, soğan, domates, peçete ve içecekleri buna dahil edebilirsiniz. Bunlarla birlikte 10 bin TL başlangıç sermayesi yeterli olacaktır.

Seyyar Balık Ekmek Satarak Ne Kadar Para Kazanabilirsiniz?

Balık ekmek denildiğinde ülkemizde ilk akla gelen Eminönü’nde bulunan balık ekmekçilerdir. Genelde piyasanın fiyatları da burada belirlenmektedir. Turist açısından zengin olan bu noktada fiyatlar biraz yüksek olmakla birlikte başlangıç fiyatı için bakılması gereken noktadır.

Genelde fiyatlar 7 TL ile 10 TL arasında değişmektedir. Bu fiyatın yaklaşık %50 oranı kardır. Günlük 200 TL ciro yapan bir seyyar balık ekmek satıcısı toplam aylık 3000 TL kar elde etmesi mümkündür. Tabi satış rakamınızı ne kadar yukarı çekebilirseniz o kadar karınızda yüksek olacaktır. Bunun içinde kalitenizden hiçbir zaman ödün vermemeniz gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir