Sanal Gerçeklik Gözlüğü ile Para Kazanmak

Sanal Gerçeklik Gözlüğü ile Para Kazanmak

Sanal Gerçeklik Gözlüğü ile Para Kazanmak

 

Sanal Gerçeklik Gözlüğü ile Para Kazanmak

Sanal Gerçeklik Gözlüğü Nedir?

Sanal Gerçeklik Gözlüğü diğer bir adı ile “VR Gözlük” çağımız teknolojisinin bizlere sunduğu harika ürünlerden yalnızca bir tanesi. Bu gözlüklerin çalışma prensibi ise tahmin edilenin aksine hiç de karmaşık değil.

Sanal Gerçeklik Gözlükleri genel olarak bu gözlük için tasarlanmış görüntülerin, filmlerin, kısa videoların ya da oyunların kullanıcıya 360 derece görüş alanı sağlayarak gerçekten o şeyin içindeymiş gibi hissetmesini sağlayan aletlerdir. Kafanızı çevirdiğiniz her açıdan farklı bir görüş açısından baktığınız ve o görüntüden başka bir şey göremediğiniz için beyniniz, bütün vücudunu ve denge sistemini tamamen o görüntüye odaklar. Böylelikle kullanıcıya gerçekte yapma ya da görme fırsatı olmadığı harika anlara şahit olmasını sağlar.

Peki bu aletler eğlence dışında da farklı bir alanda kullanılabilir mi? Yeni iş fikirleri arayışında olanlar ve VR gözlüklerin varlığından haberdar olanlar bu soruyu oldukça sorgulamıştır. Açıkçası biz de merak ettik ve sizler için Sanal gerçeklik gözlüğü ile para kazanmak hakkında birkaç bilgiyi derledik. Keyifli okumalar…

Sanal Gerçeklik Gözlüğü ile Nasıl Para Kazanılır?

Bu sorunun cevabını belirleyen 3 önemli faktör bulunmakta. Zaman, bütçe, tecrübe. Eğer bu üç faktöre sahip olduğunuzu düşünüyorsanız harika! Çünkü sanal gerçeklik gözlüğü ile para kazanmanın şaşırtıcı derecede farklı yolları bulunmakta. Ancak bu üç faktöre sahip olmayanlar da üzülmesin. Eminiz ki bu yazıyı okuyan herkesin bu iş fikri ile alakalı kafasında bir plan oluşacaktır…

Sanal gerçeklik gözlüğü ile para kazanmak istiyorsanız şu iş fikirlerini gözden geçirmenizde büyük fayda var:

  • Sanal gerçeklik gözlüğü kafesi açmak,
  • Seyyar olarak sanal gerçeklik gösterileri düzenlemek,
Bunu okuyabilirsiniz >>>  Zerdeçal Yetiştiriciliği

Yazının devamında bu iş fikirleri hakkında sizleri bilgilendireceğiz. Belirtilen fikirlerden birini seçmek tamamen sizin tercihinize kalmıştır. Tercihinizi yaparken yazının başında belirttiğimiz 3 faktöre göre kendi içinizde bir değerlendirme yapmanız, sizin için en uygun olan alanı seçmenizde önemli bir rol oynayacaktır. İlk madde ile başlayalım.

Sanal Gerçeklik Kafesi Açmak

Yeni dönemde gençler, internet kafe ve playstation kafelerin kısır döngüsü içerisinde dönüp durmakta. Bu gençlere pek yaygın olmayan ancak alışık olduğu kafelerden dışında yeni bir eğlence alanı sunmak fena bir fikir olmasa gerek? Neden bu fikri siz hayata geçirmiyorsunuz?

Pek yaygın bir alan olmadığından rekabet oranı da oldukça az. Dolayısıyla bu iş fikrini eğer hayata geçirebilirseniz iyi bir kazanç potansiyeline sahipsiniz demektir…

Sanal Gerçeklik Kafesi Nasıl Açılır?

Bunun için iki farklı yol vardır. Birinci yol, kendinize bir dükkan kiralar ya da satın alırsınız. İşletme ruhsatınızı da temin ettikten sonra yapmanız gereken tek bir şey kalıyor. O da sanal gerçeklik setlerinden bazılarına sahip olmak. Bu setlerin içerisinde genel olarak; Bilgisayar, LCD televizyon, bir adet şarj ünitesi ve tabii ki bir sanal gerçeklik gözlüğü.

Kafe açmanın bir diğer yolu ise bu işi yapan bazı firmalar ile şubelik anlaşması yapabilirsiniz. Eğer tecrübeniz yoksa bu yol size daha cazip gelecektir. Çünkü tecrübe sahibi insanların desteğinden faydalanma imkanınız olacaktır.

Sanal Gerçeklik Kafesi Açmanın Maliyeti Nedir?

Eğer bu işe yalnız girmeyi planlıyorsanız basit bir hesap yapılabilir. Dükkan kira giderini hesaba katmazsak, sanal gerçeklik setine, kurulum işlemi ücretine, dekorasyon vesaire işlerine gidecek parayı planlamalısınız. Buna ek olarak belirli bir bütçeyi de her ihtimal için bir kenarda bekletmeniz de fayda var. Tüm bunların maliyetini hesaplayacak olursak ortalama bir sanal gerçeklik kafesi için 40.000 ile 70.000 TL arası bir bütçe yeterli olacaktır.

Eğer başka bir firma ile anlaşma yapmayı düşünüyorsanız farklı kampanyalarından yararlanabilir ya da sizlere almanız gerektiğini söyledikleri şeyleri almak zorunda kalabilirsiniz.

Bunu okuyabilirsiniz >>>  E-spor'da para kazanma taktikleri

Sanal Gerçeklik Kafesinin Kazancı Nedir?

Rekabetin düşük olduğu bir sektör olduğundan dolayı kazanç oranınız da muhtemelen yüksek olacaktır. Bu sektör için %30 ile %60 arası bir kâr oranından bahsetmek mümkün. Bu da demek oluyor ki bu işe girdiğiniz andan itibaren ilk 6 ay ile 1.5 yıl arasında paranızı geri kazanabilirsiniz.

Elbette ki Sanal Gerçeklik Gözlüğü ile Para Kazanmak sadece kafe açmaktan ibaret değil. Eğer fazla bütçeniz yoksa farklı bir yolu da değerlendirmekte fayda var.

Seyyar Olarak Sanal Gerçeklik Gösterileri Yapmak

Sanal Gerçeklik Gözlüğü ile Para Kazanmak

Bu işten kazanç sağlamanın bir diğer yolu ise seyyar olarak sanal gerçeklik gösterileri düzenlemektir. Belirli bir yer kiralamanız ve satın almanız gerekmediğinden dolayı maliyeti düşüktür. Kazancınızın vergilendirmesini yaptıktan ve gerekli izinleri aldıktan sonra bu işi yapmamanız için bir neden yok.

Seyyar olarak sanal gerçeklik gösterileri yapmak yalnızca biraz yorucu ve vakit ayırmanız gereken bir alandır. Ancak bu işi severek ve eğlenerek yapma imkanınız daha yüksektir. Çünkü bir çok etkinlik alanına, okullara, yada isterseniz hiç görmediğiniz farklı şehirleri dolaşarak bu işi yapabilirsiniz. Yani hem gezip hem de para kazanmak bu iş ile mümkün! Bir diğer güzel yanı ise birçok insanla tanışıp güzel vakitler geçirebilme olanağınız olmasıdır.

Sanal Gerçeklik Gösterisi Yapmanın Maliyeti

Bunun için ilk ve en önemli şey bir sanal gerçeklik setine sahip olmaktır. Kaliteli bir VR gözlük, izleyicilerin dikkatini çekmesi ve bunu deneyimlemek istemesi için görüntüyü yansıtabileceğiniz bir televizyon, ekstra olarak farklı bir hava katmak istiyorsanız kullanıcıyı heyecanlandıracak çeşitli düzenlemeler ve tabi ki bir araca sahip olmanız gerekmektedir.

Eğer bu işe uygun bir aracınız varsa kullanabilirsiniz. Yoksa da maliyeti biraz arttırıp bir araç kiralayabilirsiniz. Tabii ki bu aracın yakıt masraflarını da göz önünde bulundurmak gerekecektir.

Bu işi kurmayı düşünüyorsanız ilk başlarda 10.000 TL gibi bir rakam size yardımcı olacaktır. Ayrıca aylık giderleri de unutmayın. Bunlara ek olarak her zaman belli bir sermaye ayırmanızda da büyük fayda var.

Bunu okuyabilirsiniz >>>  Köpek Eğitim Merkezi Açmak

Sanal Gerçeklik Gösterisi Yaprak Nasıl Kazanç Sağlanır?

Eğer bu işi seyyar olarak yapmayı düşünüyorsanız iş fazlasıyla geniş olacaktır. Herhangi bir etkinlik düzenleneceği zaman firmalarla ve kişilerle iletişime geçip anlaşma sağlayabilirsiniz. Ufak bir araştırma bunlara ulaşmak için yeterli olacaktır. Genellikle ramazanlarda, bayramlarda bu etkinlikler birden patlamaya başlar. Gelen işlere siz bile şaşırabilirsiniz!

Ayrıca düzenlenen etkinlik bir günden uzun sürüyorsa bu sizin için çok iyi olacaktır. Çünkü aracınızı yerinden oynatmayarak yakıt tasarrufu elde edebilirsiniz. Unutmayın, kazanmanın en önemli adımı tasarruf etmektir.

Sanal gerçeklik gösterisi yaparak ciddi kazançlar elde edebileceğiniz bir diğer yer ise okullardır. İlk, orta ve liselerle anlaşarak ya da teklifte bulunarak kolayca iş kazanabilirsiniz. Hedef kitleniz genel olarak gençler olacağı için okullarla anlaşmak size hatırı sayılır kazançlar sağlayacaktır.

Eğer 2 ya da 3 günlük anlaşmalar yapabilirseniz sizin için harika olacaktır! Çünkü yine aynı şekilde de burada da aracınızı hareket ettirmeye ihtiyaç duymayacaksınız. Dolayısıyla yakıttan büyük ölçüde tasarruf edeceksinizdir.

Sanal Gerçeklik Gösterisi Yaparak Ne Kadar Kazanılabilir?

Çeşitli yerlerde gösteriler düzenlemek, eğer müşteriyi etkileyebilirseniz size devamlı iş olanağı sunacaktır. Çünkü insanlar, siz oradan ayrıldıktan sonra geri dönüşünüzü merakla bekleyecek ve belki de tanıdıkları ile bu deneyimlerini paylaşarak size müşteri sağlayacaklardır.

Kazanç hesaplaması yaparken ilk öncelikle 2 şeyi belirlemeniz gerekmektedir; vereceğiniz hizmetin bedeli ve süresi. Genel olarak bu işi yapanlar kişi başı ücreti 10 TL olarak belirliyor. Süre tamamen size kalmış bir durum. Ancak 2 dakika bu iş için idealdir. Eğer işlek bir yerde konumlanabilirseniz günde 800 ile 1500 TL civarı kazanmanız mümkündür. Maliyeti de çıktıktan sonra günlük güzel paralar bırakacaktır.

Bu iş yönteminde maliyetinizi çıkarmanız 6 ay belkide daha az sürebilir. Ancak unutmayın, kazanç tamamen sizin çabanıza ve hizmetinize bağlı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir