Özel Ders Vererek Para Kazanmak

Dershanelerin yaygınlaşması ve birçok velinin dershaneleri tercih etmesinden kaynaklı öğrenciler oluşan kalabalıktan ve ortamdan ders anlayamadığı olabiliyor. Bu sebepten dolayı maddi durumu iyi olan aileler ise çocuklarına özel bir öğretmen tutarak almasını istedikleri eğitimin kalitesini üst seviyelere taşıyabiliyor.

Gün geçtikçe zorlaşan yaşam standartları ile birlikte öğrenciler olsun bir kurumda çalışan öğretmenler olsun özel ders vererek kendilerine ek gelir yaratmaya sıcak bakmaktadır.

Özel Ders Vermek İçin Neler Gereklidir?

Bu mesleği yapmak için öncelikle kendinizi hangi alanda uzman görüyorsunuz bunu belirlemeniz gerekmektedir. Uzmanlık alanınız İngilizce ve Matematik ise veliler daha önce ders verdiğiniz kişileri, öğretmenliğinize ve hangi bölüm okuduğunuza önem verecektir. Bu sebepten dolayı geçmişiniz çok önemlidir.

Okul dersleri dışında müzik aletleri konusunda da eğitim verebilirsiniz. Müzik aletleri için herhangi bir öğretmenlik belgesi veya farklı bir belge arayışı olmayacağı için bu konularda sizin kendinizi ne kadar geliştirdiğinize önem verilecektir.

Özel Ders Verirken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nedir?

Sizin açınızdan ve dersi vereceğiniz öğrenciniz açısından en önemli nokta bulunduğunuz yerin ders için uygun olup olmadığıdır. Uygun bir nokta seçilmediği durumlarda kesinlikle dersten verim alınmayacaktır ve bu konu için dersi verdiğiniz kişi ile görüşerek uygun bir ortam yaratmanız gerekmektedir.

Bir diğer husus ise derslere ara vermeniz olacaktır. Genellikle günlük bir saatten fazla dersler vereceğinizden dolayı sürekli ders işleminiz öğrenciniz için kötü bir seçenek olacaktır ve kafa karışıklığına yol açacaktır.

Özel Ders Vererek Ne Kadara Para Kazanabilirsiniz?

Ne kadar para kazanacağınız sizin uzmanlık durumunuza ve tecrübenize dayalıdır. Ne kadar uzmansanız ve ne kadar tecrübeliyseniz kazanacağınız ücrette belirli oranda artacaktır, yani alacağınız ücret bir iş yerinde çalışırken alacağınız maaşı etkileyen durumlar gibidir.

Bunu okuyabilirsiniz >>>  Evde İş fikirleri – 8 Zekice iş fikri

Vereceğiniz dersin saatlik ücreti ortalama 40-50 TL arasında, haftalık 3 gün ders vereceğinizi ve günlük 2 saat ders vereceğiniz düşünürsek aylık en az 1000 TL üzeri geliriniz olacaktır.

Özel Ders Vereceğiniz Kişileri Nereden Bulabilirsiniz?

1-) Superprof (superprof.com.tr)

50 kişilik ekibi olan bu toplulukta birçok milletten kişi bulunmaktadır ve geliştirmek için uğraştırmaktır. Superprof projesinin hayata geçirildiği yıl olan 2013 senesinin bir sene sonrasında ekip toplamda 100.000 öğretmen sayısına ulaşarak Fransa’da ki en büyük özel ders şirketi oluyor ve gün geçtikçe bünyesine öğretmen katarak hizmetine devam eden kuruluş şu anda 3 milyon öğretmeniyle birçok ülkede ve Türkiye’de de hizmet vermektedir. Türkiye için özel ders verecek öğretmen arayışları da devam etmektedir.

 2-) Ozelders (ozelders.com)

Türkiye’nin en önde gelen ve en kapsamlı toplulukların başında olan Ozelders platformu şehir şehir, semt semt tüm ülke genelinde öğretmenleriyle hizmet vermektedir. Birçok ders kategorisi olan bu platform 7’den 70’e hizmet vermektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir