Meyve Suyu Barı Açarak Para Kazanmak

Meyve Suyu Barı Nedir?

Organik ürünlere karşı ülkemizde son yıllarda talep giderek artıyor. İnsanların doğal beslenmeye karşı oluşturdukları detaylar arasında meyve suları da giderek popülerliği arttırıyor. Bu da beraberinde farklı iş kollarını getiriyor.

Bunlardan birisi de meyve suyu barı açarak insanlara taze sıkılmış meyvelerin sularını sunmayı beraberinde getiriyor. Barın içerisinde portakal, nar gibi meyveler öncelikli olsa da bunların yanında daha çok seçenekte bulunabiliyor. Bu tür bir işletme açmak için yüksek bir maliyetin de olmaması yatırım yapmak isteyen insanlara daha cazip bir hale gelmesini sağlıyor.

Meyve Suyu Barı Açarak Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu tür bir işletme açmayı planlıyorsanız öncelikle bakmanız gereken önemli detaylar var. Satacağınız ürünün hangi yaş grubunun daha çok tercih edeceğine karar vermelisiniz. Bir karışım yapmayacağınıza ve etrafınızda bu tür bir işletme varsa en çok sattıkları ürünlerin neler olduğunu incelemelisiniz.

Bu küçük bir alan kaplayan işletmeyi açacağınız noktayı da seçmelisiniz. Özellikle insanların yoğun şekilde kullandıkları caddeler ilk tercih olmalıdır. Büyük ya da küçük bir şehir olması fark etmeyecektir. Önemli olan satacağınızı ürünü seçmek ve bunu da nerede satacağınıza karar vermek önemli detaylar arasında yer alacaktır.

 

Meyve Suyu Barı Açmanın Maliyeti

Bu tür iş kolunun ortaya çıkması ile birlikte isteyenlere bayilik veren firmalarda daha çok görülmeye başladı. Eğer bu işte tecrübeli olan insanlarla birlikte olarak bunu oluşturmak istiyorsanız, tabi ki bu mantıklı bir karardır gözünüzden tercihe göre 20 bin TL ile 40 bin TL arasında bir bedeli çıkarmalısınız.

Bunu okuyabilirsiniz >>>  Uyku Cafeleri Açmak

Ancak bunun yerine kendi imkanlarınız ile bir meyve suyu barı oluşturabilirsiniz. Bu maliyet açısından daha düşük bir iş kurma şansı sağlayacak olsa da her detayı kendiniz düşünmeniz gerektiğini de unutmamalısınız. Tedarikçiyi belirlemeli, ürünlerin taze olmasını sağlamalı, sıkma makinesi, kesme ekipmanları ve sunum aletlerini kendiniz belirlemelisiniz. Tabi maliyetin düşük olması fiyat konusunda doğru tercihi yapmanızda size yardımcı olacaktır.

Meyve Suyu Barı Ne Kadar Para Kazandırır?

Meyve suyunun yüksek bir kazanç sağlama potansiyeli bulunuyor. Bunun için ürünün nasıl olduğu ve ürünü nerede satacağınızın çok büyük önemi olacaktır. Ortalama bir bardak içeceğin 5 TL’den satıldığını göz önüne alırsak ve bardağın büyük boy olduğunu görerek bu fiyatın çok da yüksek olmadığını düşünebilirsiniz.

Tabi müşteri yaş aralığınıza göre fiyat belirlemeye de dikkat etmelisiniz. Bir öğrenci için bu bedel yüksek olabilirken yetişkin bir için normal kabul edilebilir. Günde 100 bardak içecek satarsanız günlük 500 TL ciro yapabilirsiniz. Aylık hesapta 15 bin TL ciro ve oranı doğru hesaplarsanız 5000 TL üzerinde bir kazanç anlamına gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir