Masaj Salonu Açmak

Kişilerin oturarak ve ağır işlerde vakit harcadığı bir dönemdeyiz. Bir kişinin gün içinde minimum 8 saat işte olduğunu var sayarsak; hareket sürekliliğinden yoksun olduğunu ya da stabil hareketler ile gününün büyük bir kısmını geçirdiğini söyleyebiliriz. Özellikle de kişiler omurga yapısına iyi gelecek hareketler yapmadığı zaman bu durum kişilerin kas yapısında sorunlar ortaya çıkarabiliyor. Kişilerin günlük yaşamda ağrıdan uzaklaşması ve rahatlama hissine kavuşması için masaj salonu açmak son derece karlı yatırım fikirlerinden birisi olabilir.

Masaj Salonu nasıl açılır?

Masaj salonu açmak için sertifika sahibi olan bir masöre ihtiyacınız var. İşletmeyi kuran kişi olarak bu eğitimi siz de alabilirsiniz. Bu masör maliyetinden kurtulmanızı sağlayacaktır.

Hizmeti vermek için Sağlık Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı şartlarını sağlayan bir yere ihtiyacınız var.

Masaj salonu açmak için gerekenler?

Masaj salonu açmak katı izinler ile mümkün. Standart bir işletme prosedürünün yanı sıra aynı zamanda hizmet standardınız ve çalışanlarınızın nitelikleri de çalışma onayı almanız için önemli.

  • Sağlık bakanlığı
  • Kültür ve Turizm bakanlığı
  • Uygulanabilecek masaj çeşitlerine uygunluk teşkil etmesi
  • 18 yaş altının işletmede olmaması gibi kurallar masaj salonu için gerekli şartlar arasında yer almaktadır.

Sektörün doğru bir şekilde analiz edilmesine de ihtiyaç olduğunu unutmamanız gerekiyor. Hangi şehirde ya da hangi bölgede bir masaj salonu açmak gerektiğine ancak detaylı bir araştırma ardından karar verebilirsiniz.

Birçok masaj yöntemi olduğu için salonunuzu sadece bir masaj tekniği üzerine kurabilir ya da daha kompleks bir yapıya getirerek birçok masaj hizmeti verebilirsiniz.

Masaj Salonu açarken dikkat edilmesi gerekenler?

Masaj salonu açarken; bulacağınız masöre ve bulunduğu bölgeye dikkat etmeniz gereklidir.

Bunu okuyabilirsiniz >>>  Wait, Whaaat?

Özellikle masör olarak hizmet verecek kişinin kendini geliştirmiş olması müşteri memnuniyetinizi etkileyecektir. Salonunuzda verilen her masaj hizmeti için ayrı bir uzmanın olması kalitenizin de müşterilere yansımasına yardımcı olacaktır.

Masaj salonu açma maliyeti?

Masaj salonu açmak için 50-100 Bin TL arası sermayeniz olması yeterli. Çok iyi konumda bir masaj salonu açmak isterseniz bu durumda 100 Bin TL civarı bir sermayeniz her konuda sizin için yeterli olacaktır. Masaj salonunuzun reklamı için yeterli bütçeyi ayırmanız halinde hızlı bir şekilde sermayenizi geri kazanmanız mümkündür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir