Maça Çayı Üretimi ve Satışı Yapmak

Maça Çayı Üretimi ve Satışı Yapmak

 Maça Çayı Üretimi ve Satışı Yapmak

 

Maça çayı nedir?

Japonya’nın yeşil çayı olarak adlandırılan maça çayı, yeşil çayın toz haline verilen addır. Son zamanlarda özellikle zayıflama çayı olarak çok tüketilen maça çayı bireylerde yeni bir iş fikrini doğurdu. Kazancı yüksek olan maça çayı üretimi ve satışı yapmak son zamanlarda girişimcilerin gözdesi bir iş kolu olarak gündemden düşmüyor. Pek çok ünlü başta olmak üzere kadın erkek herkesin tercih ettiği maça çayının çok tercih edilme sebepleri arasında çok sağlıklı olması da yer alıyor. Dondurmacılık ve pastacılık dünyasının da ürünlerinde kullandığı maç çayının pazarda satışı son dönemlerde gün geçtikçe artmaktadır.

 

Maça çayı nasıl üretilir?

Maça çayı Japonya’da üretilmektedir. Yeşil çayın toplanma döneminden dalga bırakılmış yapraklar 15 gün Güneşin etkisi ile daha fazla klorofil salınımı sağlanır. 15 gün sonunda toplanan yapraklar toplaamanın ardından kurutulur. 3. aşama da ise sap ve damarları alınır. Elde edilen yaprakların 100 gr oranına tekabül 3 saat kadar öğütme yapılır. Maça çayı üretimi ve satışı yapmak istiyorsanız bu 3 saatlik sürenin uzaması ya da kısalması çayın tadını etkiler.

Maça çayı satarak ne kadar kazanç elde edilir?

Maça çayı, yapımı zor olan bir çay olsa da kar marjinali yüksektir. İş fikri olarak Maça çayı üretimi ve satışı yapmak isteyenler, ürünü satışa çıkarırken kilogram üzerinden hesaplayıp satmalıdır. Medya ve sosyal meralarda sağlıklı yaşam fenomeni olmuş kişilerle iletişime geçilip maça çayı satışını gerçekleştirebilirsiniz.

 

Maça çayı nasıl satışa sunulur?

Maça çayı üretimi ve satışı yapmak için son aşama olarak içinde bez dışında naylon olur ve ambalajlanır. İki torba üzerine üretim tarihini, saat ve nevisi gibi bilgileri belirtici ve tanımlayıcı bir etiket konulur. 1. Nevi mata çayı paketini 32kg, 2. nevi 27 kg, 3. nevi 21 kg, 4. nevi 35 kg, 5. nevi 29 kg 6. nevi 22 kg 7. nevi 35 kg gibi standart hale getirilir ve paketleme tesisine yollanmak için kuru çay ambarına alınır. İhraç edilecek maça çayları, firma talebi ile ambalajlarda farklı kilo da olabilir.

 

Bunu okuyabilirsiniz >>>  21 Most Ridiculous TV Censorship FAILS Ever

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir