Köfteci Ramiz Bayisi Açmak

Köfteci Ramiz Bayilik Şartları

Gıda işi, her zaman iyi para kazandırıyor bunun için gereken şartlar yerine getirildiği takdirde çok para kazanmak mümkün olabiliyor. Köfteci Ramiz büyük bir hızla büyüyen ağları genişleyen ve birçok şehirde bayiliği bulunan bir restoran zinciri. Ana iş köfte ve köftenin en güzel muhabbeti olan piyaz. Adamlar gerçekten kaliteli iş yapıyorlar yalan yok fiyatları da birçok lüks restoran zincirine göre oldukça makul.  Şimdi köfteci Ramiz ustanın bayilik için sizlere cazip gelebilecek yönlerini konuşalım.

Neden Köfteci Ramiz?

Köfteci Ramiz

Köfteci Ramiz hem tarihi denebilecek kadar eski bir mekân hem de lezzet kökünü 90 yıldan beri sürdürebilen ender restoranlarında biri isim yapmasındaki yegâne etken bu. Manisa’nın Akhisar’ında küçük bir dükkân ile başlayan serüven sonrasında 31 farklı şehirde 150 bayisi bulunan ver 2019 hedeflerinde 50 il ve 200 mağaza olarak belirleyen bir başarı öyküsü. Bu başarının en büyük sebebi disiplinden kopmadan yıllardır tutunabilmek, yeni jenerasyonun 2006 sonrasında gelişme ve genişleme politikasının yanı sıra özgün lezzeti.

Köfteci Ramiz Sertifikaları

Köfteci Ramiz
Köfteci Ramiz

Merkezi halen değişmeyerek Akhisar mevkiinde bulunan Ramiz’in köfte ve sucun üretimi yapan et tesislerinde kendi yöresinde yetiştirilen hayvanların etleri kullanılarak yapılıyor. Bundan 90 yıl önce olduğu gibi bugün elde yapılan köfteler ve sucuklar hijyen sertifikalarına sahip. WCF tarafından köfteleri ISO-9001 ve HACCP alan ve helal gıda sertifikasına sahip köfteci. Dünya sağlık örgütü testlerini de başarı ile geçmiş olan köfteci Ramiz temiz ve lezzetli bir sofra sunuyor.

Köfteci Ramiz Bayisi veya işletme ortağı olmak için gerekenler.

İki farklı opsiyon sunan köfteci ramiz usta yönetimi. Ana firma olarak kendisi şube açıp şube ortaklığı vermekte.

Bunu okuyabilirsiniz >>>  Bebek Eşyaları Dükkanı Açma

Franchising: Uygun şartları yerine getiren girişimcilere bayilik vermek.

Ortak Girişim: Ana firma ile bayinin restoranı ortak işletmesi.

İki sistemden birini uygulamanız durumunda da maliyetler aynı kalabiliyor.

Karayolları yan yol restoranları, ana cadde üzerinde bulunan restoranlar ya da alışveriş merkezleri içerisinde olmak üzere 3 farklı konsept işleyişinde mekân açılabiliyor.

Firma kiralamak istediği dükkânı kendi kiralıyor yani köfteci Ramiz AVM içerisindeki dükkânı size kendi kiralıyor. Bayi eğer burayı almak isterse ya da Ramiz yönetimi vermek isterse alt kira sözleşmesi yapılıyor. İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa’da bulunan avmlerde bu durum farklı, burada bulunan şubeler bayilik kabul etmiyorlar

Köfteci Ramiz bayilik maliyeti

Köfteci Ramiz adı altında şube açabilmek için ödemeniz gereken bir bedel var bunlar ise ciro pirimi, dekorasyon ve franchising bedeli gibi kalemlerdir. Bu kalemleri tek tek inceleyip araştırdık.

Köfteci Ramiz yönetimine ödenen, yani ana firmaya ödenen franchising bedeli bir seferlik alınıyor. İşletmesi olanlar daha önce işlek mevkilerde iş yapanlar bilirler. Hava parası diye tabir edilen bir para diyebiliriz onunla aynı değerde. Restoranın açılacağı yere göre değişkenlik gösteren bedelleri var 500 bin Türk Lirasına kadar ulaştığı bilgisini aldık sadece.

  • Lokasyon’a göre değişen bir ücret var aylık ciro bedelinin belirli bir yüzdesi aslında mantıklı bir iş adamların isimleri ile satış yapıyorsunuz, onların etleri hazır geliyor vs. her bir şey size hazır geldiğini düşünürseniz bu bedelin şaşırtıcı olmaması gerekiyor.
  • En can alıcı nokta, Köfteci Ramiz imajı, konsepti bu imaj için maliyetiniz ortalama metre kare başına 2 ile 2,5 bin Türk lirası olarak değişiyor.
  • Bütün bu koşulların bir araya gelip sizin restoran açmak için seçeceğiniz bölge ve mekâna göre, 350 bin ila 700 bin TL arasında değişebiliyor
Bunu okuyabilirsiniz >>>  Sığla Yağı Üretimi

Dekorasyon ve ürün tedariki nasıl yapılıyor?

Köfteci Ramiz’in tüm şubeleri için ortalama alan ölçüleri belirlediğini belirtmek gerekiyor. Bu ölçüler alışveriş merkezleri içerisinde en az 80 metre kare ve üst nokta yok, cadde konseptlerinde ise bu oran azami olarak 120 metre kare ve 250 metre kare arasında değişiyor. Restoranın açılacağı mekânda işletme ana bayi yani Köfteci Ramiz yönetimi kendi mimar ekibi ile konsepti oluşturuyor.  Uygulama kısmında ise denetleme mekanizması ile sizin taşeron firmanıza iş yaptırılabiliyor. Bir diğer seçenek bu işlerin tamamını firmaya bırakarak yıllardır sergiledikleri tecrübelerden yararlanmak olacaktır.

Manisa Akhisar’da bulunan merkezinden günlük olarak dondurulma işlemi yapılmadan, köfte başta olmak üzere et ve et ürünlerinin tamamı, salata çeşitleri, tatlılar, bakliyat, turşular zeytin ve zeytinyağı aynı günlük olarak bayilerin kapılarına kadar getirilir. Bu ürünlerin dışında yer alan ve taşınması sırasında kötü olabileceğini düşündükleri yeşillik, domates gibi ürünleri firmanın size sunduğu tedarikçilerden alabilirsiniz.

 

Bayilik almak isteyen girişimcilerde aranan özellikler

Tüm şartlar size uygun mu? o zaman bayilik olabilmeniz için sizden beklenilen kriterler neler.

Mesai kavramı olmadan işletmenizin başında çalışmanız.

Tek işinizin bu olması farklı sektörlerde işletme sahibi olmamanız ve buraya vakit ayırabilmeniz gerekiyor.

Tatbikî yukarıda söylediğimiz rakamları bekliyorlar.

“Ramiz’i temsil edecek iş ortağının işini sevmesini, iş başında durmasını bekliyoruz “bu sözler firmanın en yetkili kişisinin ağzından çıkmış sözlerdir. Velhasıl paranın açamayacağı kapılardan biri olarak tabir edebilirim bu merkezi köfte restoran zincirini. Adamlarda geri vites yok ben fikri iken bu adamlardan bayilik almanın ne kadar zor olduğunu düşünüyorum.

Personel eğitimi ve denetim

Açılacak yeni restorana iki farklı şekilde alım yapılmaktadır. Yakın civarda oturanlar tercih sebebidir. Personeli bayinin kendisi de bulabilir, firmanın istihdam edilebileceği personelleri de kullanabilir.

Bunu okuyabilirsiniz >>>  Oyun Koçluğu Yaparak Para Kazanmak

İlk eğitimleri personele Akhisar’da bulunan merkez restoranda verilmektedir Merkez restoranda verilen eğitim ortalama olarak 21 gün sürmektedir. Bu alanda yapılan sonrasında merkez restorandan bayiye elemanlar gönderilecektir. Personelin eğitimi boyunca yaptığı temel masraflar Ramiz tarafından karşılanacaktır. Yerinde eğitim süreci sonrasında ekip yeni mekânda düzen oturtarak yeni sistemi personele devredecektir.

 

Denetimler nasıl yapılıyor ?

Şubelerini hepsini, Operasyon Ekibimi ile günlük, haftalık ve aylık periyotlarda denetlemektedirler.

Her şube denetleme sonrası tam puan almak zorundadır.

Sözleşme şartlarında bulunan hijyen yönetmeliği aksatılır ya da yerine getirilmez ise Ramiz sözleşmeyi tek taraflı fesih edebilmektedir.

Her şube ziyareti sonrasında raporlamalar yapılarak firma merkezine sevk edilir inceleme sonrasında gerekli görülen eğitim var ise eğitim yapılandırılır.

Firma içerisinde ödüllendirme sistemleri ile sertifikalar verilebilir.

Olmak ya da olmamak ? 

Bir gün iş yapmaya karar verirseniz, köfteci açmak gibi bir düşünce içerisinde olursanız eğer fikri abinizi hatırlayın yad edin, sövmeyin ama biz elimizden geldiği dilimizden döndüğünce yön veriyoruz fikirlerimize.

Asıl olan sizin düşündükleriniz, hayatınız da parlak iş fikirleri sahibi olup bir baltaya sap olamayan insanlardan olmayın. Bir fikri olmayın aman ha paranız var fikriniz yoksa biz buradayız ama paranız yok ise fikriniz olsa neye yarar. Bir atasözü gibi düşünün para parayı çekiyor.

Ne kadar farklı hayatlarımız olsa da, birimizden birinin bir ampul belirebiliyor kafasında, Allah herkesin kısmetini bol bol versin. Dönüp demesin kimse olmadı başaramadım diye. Fikir bizden olmasa bile biz araştırdık sizin için ve güzel bir köfteci olduğu için sitemize koymak istedik. Her seferinde size köfteci dükkânı açmanızı söyleyen olmaz. Ama Ramiz açılır sevgili dostlar param olsa ben açsam dediğim yegâne bayiliklerden birisi. Bol kazançlı günler nasip etsin Yüce Rabbim sizlere , güzel kalın hoşça kalın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir