Instagram Butiği Açmak

Az maliyet ile fazla kazanacağınız bir iş istiyorsanız; instagram butiği açmak en ideal iş fikirlerinden birisi arasında sayılabilir. Instagram butiği açarak birçok kişi büyük kazançlar sağladı ve ardından kendi mağazalarını açmayı başardılar. Bu iş kolunun en güzel yanı; müşteri ile direkt iletişim halinde olmanız, ürünleri en gerçek şeklinde sunabilmeniz ve mağaza ekstra eleman gibi detayların ilk aşamada olmaması.

Instagram butiği nasıl açılır?

Instagram butiği açmak için;

  • Ticaret odasına kaydınızı yapmanız gereklidir.
  • İşi evden yapmanız halinde ruhsat almanıza gerek yoktur. Bu durumda basit usul mükellef olarak instagram butiği açabilirsiniz. Instagram butiği vergisi bu sayede oldukça düşük olacaktır.

Instagram butiği açarken dikkat edilmesi gerekenler

Instagramda butik açmak oldukça kolay. Hangi dalda hizmet vereceğinizi seçmeniz ardından çok rahat bir şekilde satış yapmaya başlamanız mümkün.

  • Mutlaka bilgileri size ait olan – İşletme Hesabı – olarak açtığınız bir instagram hesabınız olmalı.
  • İşletme hesabı olarak instagram açmanız halinde rahat bir şekilde instagram aracılığı ile kendi kitlenize reklam yapma imkanınız olur. İnstagram çok düşük bütçelere; günlük, haftalık ve aylık olarak ilgi alanı sizin butiğiniz ile bağdaşan kişilere reklamınızı yapacaktır.
  • Instagramda butik açmak görsel bir iştir. Görselliği ön plana çıkarmanız daha fazla kişinin profilinizi ziyaret etmesini sağlar.
  • İlk aşamada ünlü kişilere, youtuber ve instablogger kişilere ürünlerinizi ücretsiz olarak göndererek sizden bahsetmesini sağlayabilirsiniz.
  • Doğru tagları kullanmanız hesabınızın yayılması adına önemli.
  • Instagram butiği; aktif paylaşım gerektiren bir iştir. Güven sağlamanız için, müşterilerinizin ürünlerinizi paylaşmasını isteyebilirsiniz. Sizi etiketlemeleri güven verecektir.
  • Butik açtıktan sonra moda blogları ya da butiğinize yönelik bloglar ile iş birliği yaparak indirim kodları oluşturabilri ve müşteri çekimi sağlayabilirsiniz.
Bunu okuyabilirsiniz >>>  Bayilik Veren Firmalar

Instagram butiği açmanın maliyeti nedir?

Instagram butiği maliyeti; sadece ürün maliyeti olarak ele alınabilir. İhtiyacınız olan bir telefon ve bir de iletişim numarasıdır. Müşterileriniz ile direkt olarak DM üzerinden ya da Whatsapp üzerinden iletişim içerisinde olabilirsiniz. Toptan olarak ilk aşamada 10-12 parça ürün almanız yeterli olacaktır. Satacağınız ürüne göre 2000 TL ile 5000 TL arası bir yatırım ilk aşamada yeterli olabilir.

Instagram butiği kar sağlar mı?

Instagram butiği; oldukça kar bırakan bir iştir. İlk aşamada instagram üzerinden satış yapan ve ardından elde ettiği kar ile dükkan açan birçok satıcı görmeniz mümkündür. Dikkat etmeniz gereken nokta mutlaka yasal bir satış sayfası olmanız yani vergi sistemine tabii olmanızdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir