Hediyelik Eşya Dükkanı Açmak

Hediyelik Eşya Dükkanı Açmak

Hediyelik Eşya Dükkanı Açmak İçin İpuçları

Başarı sağlamak için iş planınız ve bu girişime dair planlamanız çok iyi olmak zorunda, bu iş için zaman ayırmalısınız. Yeteri kadar ilgi ve alaka göstermediğiniz bir iş size çok fazla zarar verebilmektedir. Zaman ve mekanın yegane önemi bu tarz iş kollarında belli olmaktadır.

Düşenin dostu olmaz ? kapanmak üzere olan, spota düşen malları ucuza toplayın, ucuz her zaman ses getirir. Ucuz reklamdır, ucuz ve kaliteli eşya satarsanız müşteri size alışır.

Deposu olan bir dükkan tutmalısınız kesinlikle. Eğer deposu olmayan bir dükkan tutarsanız ileri dönemlerde bu depo işi size oldukça yüksek maliyetler getirebilir. Yüklü bir yatırım yaparsanız daha fazla kazanırsınız.

Hediyelik Eşya Dükkanı Nasıl Açılır?

hediyelik eşya dükkanı açmak
hediyelik eşya dükkanı açmak

Başarı yakalamış olan bütün dükkanları inceleyin, bu başarıyı nasıl sağladıklarının araştırmasını yapın bir nevi Pazar araştırması, rakip analizi diyebiliriz hatta dedim gitti ? benim Adım fikri dedim işte.

Başarısız olanların neden başarısız olduklarını araştırmalısınız, hataları gözden geçirerek o hataların sizin başınıza gelmemesi için önlem almalısınız. Çalışma saatlerini ve eleman disiplinini ön planda tutmalısınız. Elemanlarınızın bilgili ve işin kurdu olmasını bekleyin, işe aldığınız elemanı buna göre seçin.

Başarı yakalayan rakiplerinizin nasıl başarı yakaladıklarını sağdan soldan soruşturun, gözlemleyin, en çok satılan ürünü araştırın.  Karlı bir iş fikri bu iş projede başarı sağlamak için çalışmak, sebat etmek, sabır ve disiplin çok önemli. Mali açıdan yüksek bir girişim her zaman iyi sonuçlar vermez, kötü sonuçlar ile karşılaşmamak için bildiğiniz işi yapmalısınız.

Bunu okuyabilirsiniz >>>  Tayland Tava Dondurmacısı Açarak Para Kazanmak

Hediyelik Eşya Dükkanı Açmak   gerekli evraklar

hediyelik eşya dükkanı açmak
hediyelik eşya dükkanı açmak

Bu işletmeyi açmak için gereken ruhsat ve izinleri almak için lokasyonunuzda bulunan belediyenin internet sitesinde ruhsat için gereken belgeleri inceleyin ve hazırlayın. Belgelerin hazırlanmasından sonra belediyeye müracaat edebilirsiniz. Belediyeden hemen sonra vergi dairesine gidip iş yeri açılışı yaptırmanız gerekmektedir.  Bu işlemelerin ortalama olarak maliyeti 3 ila 4 bin lira arasında değişmektedir.

Hediyelik eşya dükkanına bir isim bulmak için kafanız karışabilir, çocuğunuzun ismini bile koyabilirsiniz, arkadaşlarınızdan yardım alın, çekici isimler koyun, isimlerin müşterilerin kafasında kalmasını sağlayın. İsim önemli bir parça olsa da isim değil kalite satar bu yüzden isim kötü ya da iyi değildir. İşi yapan esnaf ya esnaftır ya da…. Neyse işte siz anlayın. Esnaf olduktan sonra isimler değil abiler ablalar olur. Ahmet abinin dükkana gidelim alalım olduğunda o dükkan olmuştur.

Hediyelik Eşya Dükkanı Açmak  esnaf olmak

Müşteriler gibi düşünün, empati kurun neler alırlar, ben olsam bunu yapardım, ben olsam şunu alırdım diye kendiniz ile istişare edin, küçük düşünmeyin. Müşterilerinizin memnuniyeti için her şeyi düşünün. Hızlı satın alınan kar marjı düşük ama çok sirkülasyona sahip olan ürünleri vitrin yapın.

hediyelik eşya dükkanı açmak
hediyelik eşya dükkanı açmak

Reklama yatırım yapın, indirimler ile göz boyama yapmayın, gerçekçi olun insanları kandırmaya çalışmayın, dürüst bir esnaf olursanız kendi reklamınızı yapmış olursunuz. Dükkan dış cephe tabelasının renkleri ve ışıklandırmasını dikkat çekici yapın. Biraz albenisi olsun ben buradayım desin. İşletmenin başarılı olması gereken en önemli unsur reklamdır.

Sağlam bir kasiyer bulun, elemanlarınıza işkence etmeyin, elemanlarınıza dürüst olun işlerini severek yapmalarını sağlayın. Motive edin bağırıp çağırmak emirler yağdırmak yerine sempatik olun. Demotive etmeyin onların sizler gibi insan olduğunu unutmayın. Sizin en büyük kazancınız elemanlarınız olacaktır.

Hediyelik Eşya Dükkanı İçin Yer Belirlemek

hediyelik eşya dükkanı açmak
hediyelik eşya dükkanı açmak

Aslında bu işin en önemli parçası lokasyon, Amerikalı yatırımcılar (ben onlara Yahudi esnaf diyorum) bir iş yeri açarken önce lokasyon diyorlar. Yerin ne kadar önemli olduğunu belirtmek istiyorum, dikkat çeken yürüyüş yolları, AVM’ler ya da tam köşe başları en uygun yerler olabilir. Hediyelik eşya dükkanı açmak için 150 metre karenin üstünde alan gerekmektedir.

Bunu okuyabilirsiniz >>>  Üniversitede Tur Düzenleyerek Para Kazanmak

Dükkan kirasının sizin 6 ay karşılayabileceğini düzeyde olmasına dikkat edin çok işlek bir cadde, sokak olmadığı sürece dükkanın kendini amorti etmesi 6 ay kadar sürebilmektedir.

Hediyelik Eşya Dükkanı Dekorasyonu

İkinci en önemli detay dekordur, dekor sattırmaz, dekor dükkana müşteri çeker, satışı yapan elemandır, dükkanı dükkan yapan önemli bir unsurdur dekor.

Dekor konusunda profesyonel insanlardan yardım almalısınız, dekorasyonu kendiniz yapmaya kalkarsanız sıçıp batırma ihtimaliniz yüksek ? Hediyelik eşya dükkanlarının en büyük özelliklerinden biri raf sistemdir. Rafların dizilimi, yerleşimi konusunda, raf dekorları, raflara dizilecek ürünler ve dahası bir iç mimar tarafından belirlenir ise daha güzel bir sonuç ortaya çıkacaktır.

Dükkanın kurulumu ve dekoru uzman kişiler tarafından yapılır ise çok büyük avantaj sahibi olacaksınız. Çekici ve düzenli bir ortam planlıyor iseniz çevrenizde bulunan hediyelik eşya dükkanlarını gezerek örnek alabilirsiniz. Farklı tasarımlar ile kendinize has bir ortam dizayn ettirmeniz mümkün.

Hediyelik Eşya Dükkanı açmak – Hediyelik Eşya Fikirleri

Hediyelik eşya dükkanında bulunması gereken ürünlerden bazıları:

Kişiye Özel Kupa çeşitleri

Sevgiliye özel Tişört çeşitleri

Hediye Sepeti çeşitleri

Aşk Kulesi çeşitleri

Aksesuar ve Aksesuar Setleri

Konuşan Yastık çeşitleri

Kişiye Özel Çikolata çeşitleri

Aşk ikonlu Çift Kupaları

Babalara – Beylere Özel Tavla Setleri

İnci Kolye çeşitleri

Sevgiliye özel Sevgili Kimliği

Stres topları ve Küpleri

3 Boyutlu led lamba çeşitleri

Doğum Günü Kavanozları ve çeşitleri

Kişiye Özel Yastık Setleri

İsme Özel Defterler

Kişiye Özel Cüzdanlar

Kanvas Tablo çeşitleri

Kişiye Özel Takı çeşitleri

Öğretmenler Günü Hediyeleri

Aşk ve sevgi temalı Drajeler

Müzik Kutusu çeşitleri

Takı çeşitleri

Aşk Tapusu

Hediyelik Eşya Dükkanı Açmak 

Hediyelik Eşya Dükkanı Açma Maliyeti

Hediyelik eşya dükkanı açmanın maliyeti 150 metre kare ve üzeri dükkana göre değişmektedir , en ufak işletmenin size açılış maliyeti  45 ile 65 bin lira arasında olacaktır.

Bunu okuyabilirsiniz >>>  Playstation Kafe Açmak

Dükkanın büyüklüğü, depo ve depo genişliği arttıkça maliyet daha da artacaktır. öyle ufak maliyetler ile bu dükkanı açmanız mümkün değil en kötü bu rakamları cebinizden çıkarmak zorundasınız. Lokasyonu orta halli bir dükkanın kirası 5 bin lira arkadaşlar öyle bu işi araştırmadan yazan sitelere bakmayın siz bir dükkanın içine girme 15 bin lira en kötü kira depozit vs ile. 20 25 bin lira mağzanın vitrini dekoru ve ufak çaplı ürünler kaba saba hesaplar ile bunlar çıkıyor ince hesap yapmadan bu rakamları veriyorum size.

Yazının başında bahsettiğimiz ruhsat ve açılış maliyeti 🙂 hey yavrum hey adamlar yazmış 25 bin lira 🙂 siz 25 bin liraya dükkan açın sonra gelin ben susucam neyse sevgili okurlar olay böyle koyun 50 60 bin lira gelin sonra dükkanı açın.

Hediyelik Eşya Dükkanından Ne Kadar Kazanılır?

Binlerce ürün düşünün, her ürünün %100 kazandırdığını düşünün, sonrasında reklam ve İnternet üzerinden satış yapmak içinde düşünün. Ortalama oturmuş olan bir hediyelik eşya dükkanı günlük olarak 1000 lira ciro yapabilmektedir. Konum itibari ile ortalamanın üstüne bir hacme sahip ise 2000 ila 3000 lira gibi rakamlara ulaşabilmektedir.

Mahalle arasında oturmuş bir dükkan 250 – 350 lira arasında ciro yapmaktadır. kar marjını malın üstüne koyduğunuz yüzde ile hesaplayabilirsiniz. Eğer %100 kar koyduysanız bu ciroların yarısı kadar kar yapmış olacaksınız. En yeni iş fikirleri arasında gösterilen hediyelik eşya dükkanı açmak hakkında yazımı umarım beğenirsiniz fikri abiniz olarak sizlere en iyi en güvenilir yolları bulmak için çabalıyorum.

Çabalarımın karşılığında da sizden ufak bir teşekkür almak isterim, Fikri abiniz sizlere güzel iş fikirleri , ek iş fikirleri bulmak ve yazmaktan büyük keyif alıyor samimi dünyamıza hoş geldiniz.

One Comment

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir