E-Kitap Satışı Yaparak Para Kazanmak

E-Kitap Satışı Yaparak Para Kazanmak

E-Kitap Satışı Yapmak

Teknolojinin sürekli gelişmesi ile birlikte okurlar artık kitapları internet üzerinden okumayı daha çok tercih ediyor. Bunun için özel olarak hazırlanan cihazlarda bulunuyor. Evinizde, ofisinizde ya da bulunduğunuz herhangi bir ortamda kolayca bu tür kitapları satın alarak okumaya anında başlayabilirsiniz. Bu konuda ki hızlı ulaşım fırsatı okurların giderek bu yöne doğru kaymasını sağlıyor. Tabi bu iş iki farklı şekilde yapılabilir. İlk olarak kendiniz bir kitap yazabilirsiniz. Ya da telif hakkını ödediğiniz kitapların satışını kendi sitemizden satabilirsiniz.

E-Kitap Satışının Maliyeti Nedir?

E-Kitap satışının maliyetini için öncelikle bir internet ticaret sitesi oluşturmalısınız. Bu tür siteler için özel temalar mevcuttur. Bir alan adı ve host alarak işe başlayabilirsiniz. Bunu dikkat çekici bir şekilde tercih etmeye dikkat etmelisiniz. Tabi kendi kitabınızı yazarsanız Amazon ya da Google Kitaplar üzerinden herhangi bir maliyet harcamadan satabileceğinizi belirtmemiz gerekiyor.

Ancak telif hakkını aldığınız ya da yayıncılar ile anlaştığınız kitapları satmak için bir e-ticaret sitesi oluşturmalısınız. Tabi trafik çekebilmek için bir de reklam bütçeniz olmalıdır. Emekleme adımlarını başarılı bir şekilde geçmek için 5000 TL bir rakam işinizi görecektir. Depolama maliyetinin olmaması sizin için büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Okuyuculara Bu Kitapları Nasıl Satabilirsiniz?

Siteyi oluşturduktan sonra işiniz bitmiyor. Elinizde bulunan hem kendinize ait hem de başkalarının e-kitaplarını satmak için pazarlama çalışmaları yapmalısınız. Çalışmalarınız ne kadar verimli olursa o kadar yüksek bir kazanç elde edeceksiniz. İlk olarak sosyal medya kanallarını aktif bir şekilde kullanmalısınız.

Bunu okuyabilirsiniz >>>  Marul yetiştiriciliği yapmak

Orada yapacağınız paylaşımlar sizlere trafik olarak dönüş yapılmasını sağlayacaktır. Müşteri hizmetleri konusunda özel çalışmalar yapmalısınız. Özel günler için kampanyalar hazırlamalı ve müşterilerinizi sürekli olarak sitede tutmalısınız. Kitaplar içinde özel olarak bölümler sitenizde yayınlamalar yapmalısınız. Çalışmalarınızı sürekli olarak devam ettirmelisiniz. Kendi kitabınız için ne kadar çok çalışırsanız o kadar yüksek satış rakamlarına ulaşabiliriniz. Günümüzde yazarlık yapmak kolay gibi görünse de kaliteli içeriğe ulaşmak zor olmaktadır. O nedenle dikkatli bir çalışma yapmalısınız.

E-Kitap Satarak Ne Kadar Para Kazabilirsiniz?

Kendi yazdığınız E-Kitap’ı doğru platformlara yükleyerek maliyetiniz sadece kendi bilginiz olarak satışı gerçekleştirebilirsiniz. Bu şekilde satış yaparak aylık ortalama 500 TL ile 2000 TL arasında satış rakamlarına ulaşabilirsiniz. Tabi belki bakarsınız sosyal medya da fark edilirseniz bu rakamlar gerçek bir kitap basmanıza dahi yardımcı olabilir.

Kurduğunuz bir e-kitap satış sitesindeyse daha yüksek bir rakam ile kar edebilirsiniz. Bu tamamen rekabetçi bir ortam içerisinde ne kadar dikkat çektiğiniz ile alakalı bir durumdur. Aylık 2000 TL size yetiyorsa bir ya da iki kişiyle işlerinizi yönetebilirsiniz. Ancak daha yüksek kazançlar elde etmek istiyorsanız maliyetinizi arttırmalı ve sizinle birlikte çalışacak başka insanları işe almanız gerekecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir