Dondurma Dükkanı Açmak

Bazen sezonluk işlerin güzel para kaynakları olabileceği bilinmektedir. Örneğin; yazın hareketli olan bir bölgede otel açmak, yaz boyu yoğun bir çalışma içerisinde olmanıza ve bütün bir sene içerisinde kazanacağınız parayı kazanmanıza yardımcı olacaktır. Dondurma dükkanı açmak da sezonluk bir yatırım türü olarak ele alınabilir. Doğru bir konumda dondurma dükkanı sahibi olmanız halinde kazancınız 3 aylık dönemde 1 seneyi kapsayacak kadar yoğun olabilir.

Sene içerisinde de dükkanı açık tutabilir ve konsept haline getirmeniz halinde yaz kış para kazanabilirsiniz. Bu konuda Magnum; oluşturduğu konsept ile başarılı bir hizmet vermekte ve sürekli olarak müşterilerini cezbetmektedir.

Dondurma Dükkanı Nasıl Açılır?

Dondurma dükkanı açarken bireysel bir işletme kuruyor gibi hareket edip ardından gıda satışı yapacağınız için gerekli belgeleri tamamlamanız gerekmektedir.

  • Sağlık bakanlığından gerekli ruhsatın alınması gereklidir,
  • Gıda için gerekli tescil belgelerinin alınması gereklidir,
  • İyi bir dondurma ustası almanız ya da dondurma yapan iyi bir yer ile anlaşmanız ve dondurmanın taşınması için gerekli düzeneği hazırlamanız gereklidir,
  • Doğru bir konumda olmaya özen göstermeniz gerekir,
  • Çeşitlilik ve doğallık satışlarınızın artmasına yardımcı olacaktır.

Dondurma Dükkanı Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dondurma dükkanı açarken; dondurmanın en fazla yazın tüketildiğini bilerek yatırım yapmanız gerekir.

  • İşlek ve kişilerin yürüyerek gezebildiği bir alanda dondurma dükkanı açmanız ve mümkünse oturma alanı yaratmanız önemlidir,
  • Güzel bir tasarım ve dondurmaların görünen bir yerde satılması kişilerin daha fazla istemesine neden olacaktır,
  • Güzel bir sunum ve güzel bir tat müşteri devamlılığınıza yardımcı olur,
  • Dondurmanızın doğallığını kanıtlayan belgelere sahip olmanız tercih edilirliğinizi arttırır.

Dondurma Dükkanı Maliyeti

Dondurma dükkanı açma maliyeti 70.000 TL ile 120.000 TL arasında değişim göstermektedir. Sadece bir stand içerisinde dondurma satışı gerçekleştirmeyi düşünmeniz halinde bu rakam 50.000 TL altına düşebilir.

Bunu okuyabilirsiniz >>>  Bayilik Veren Firmalar

Dondurma Dükkanı Para Kazandırıyor mu?

Dondurma dükkanı sayesinde özellikle yaz aylarında hızlı bir şekilde yatırdığınız sermayeden fazla kazanmanız mümkündür. Bazı işletmeler 3 ay içerisinde bazı işletmelerin 1 senede elde ettiği karın üzerine çıkabilmektedir. Oluşturduğunuz konsept ve dondurmanızın kalitesi de bu durumlar üzerinde etkili bir faktördür.

 

One Comment

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir