Dalakçılık Yaparak Para Kazanmak

Dalak Nedir? Faydaları Nelerdir?

Dalak vücudumuzda bulunan organlardan birisidir. Aynı organdan hayvanlarda vardır ve insanlar bunu yemeyi en azından bazıları çok sevmektedir. Vücudumuzda ki görevi karaciğer’e destek olmasıdır. Tabi tek görevi bu değildir.

Sakatat sınıfına giren bu organ doğru şekilde sunularak yenilmesi uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Dalağın çok sayıda faydası bulunmaktadır. Özellikle dalağın kansızlığa iyi geldiği bilinmektedir. Haftada en az 2 kere yemek bu sorunu çözme konusunda size yardımcı olacaktır. Günümüzde dalak satan çok sayıda nokta bulunmakla birlikte sadece dalak satan maalesef yoktur. Bu biraz niş bir iş olduğu için sadece bu işi yapacaksanız dikkatli hareket etmeniz gerekiyor.

Dalakçılık Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dalakçılık yaparken dikkat etmeniz gereken çok sayıda önemli detay mevcuttur. Bu detayların başında hijyen yani temizlik ilk sırada gelecektir. Ardından diğer detaylar ile yakından ilgilenebilirsiniz. Dalak işini yapacaksanız bunu seven insanlara yakın bir yer belirlemelisiniz.

Birçok seyyar iş için okul önleri tavsiye edilirken bu iş için belki de en son yerlerden birisi okul olacaktır. Bunu iyice araştırıp seçiminizi öyle yapmalısınız. Düzenli olarak size dalak temin edecek insanlar ile irtibatta olmaya özen gösterin.

Dalak pişirilirken farklı yolları tercih edebilirsiniz. Haşlayarak ya da kızartarak sunumu yapabilirsiniz. Burada önemli olan müşterilerinizin hangisini daha çok sevdiğidir. Daha çok sevilen olanı sunmaya özen gösterin. Dalak ile birlikte domates, biber ve soğanı da sunabilirsiniz. Haşlama yapılacaksa artan suyla pilavda yapılarak lezzetli bir hizmet sunulabilir.

Dalakçılık Yapmanın Maliyeti

Dalakçılık yapacaksanız öncelikle dükkan mı açacaksınız yoksa da seyyar olarak mı bu işi yapacaksanız buna karar vermelisiniz. Ne kadar özel bir iş olsa da tek başına kazandırabilecek bir iş potansiyeli şuan için yoktur. Yeni bir şey denemek istiyorsanız yapılabilecek bir işti.

Bunu okuyabilirsiniz >>>  Bilişim Sektöründe Xml Dükkan Açmak

Maliyet olarak seyyar araba ve günlük malzemeler ile birlikte başlangıç olarak 10 bin TL ile 15 bin TL arasında bir sermayeniz olması gerekiyor.

Dalakçılık Yaparak Ne Kadar Para Kazanabilirsiniz?

Kilosu 2019 yılında 30 TL’ye satılan kuzu dalağın satışında kar elde etmek için tabağınızı ya da ekmek aranızda ki maliyeti hesaplamanız gerekiyor. Nasıl sunum yapacağınıza göre bunu belirleyebilirsiniz. Ancak ortalama olarak 15 TL ile 20 TL arasında bir satış rakamı koymanız gerekiyor.

Günlük müşteri sayınıza göre en az 10 tane satmanız halinde toplam 150 TL ile 200 TL günlük ciro elde edebilirsiniz. Aylık 6000 TL’ye yakın bir ciro sağlayabilirsiniz. Ancak yukarıda değindiğimiz gibi meraklısı olan insanlar dışında kalanlara bu ürünü satmak sanıldığı kadar kolay olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir