Çiğ köfte dükkanı açmak

Çiğ köfte dükkânı açmak

Çiğ köfte kimine göre Adıyaman kimine göre Urfa, Mardin, Hatay, kim ne derse desin geleneksel tatlarımız arasında olan çiğ köfte uzun vadeli bir yatırım aracı olarak görülebilir. Bir dükkân, esnaf olmak kriterleri ayrı bir yorum. Siz iş yapmak istiyorsunuz onlar bayilik vererek daha hızlı büyümek kendiniz yapabilirim diyorsanız gıda prosedürleri var. Türkiye’de günden güne büyüyen ve en çok para kazandıran sektörlerin arasında bulunan çiğ köfte işi neticede bir gıda kolu para kazanmamak mümkün değil, yeter ki doğru firmayı bulun.

Çiğ köfte bayiliği Kimden alınabilir?

Birçok firma var size en uygun teklifi sunan firmadan alınabilir, bayilik veren çiğ köfte firmalarını araştırarak sizlere çözüm önerisi sunabiliriz. İlerleyen dönemlerde fikri abinizi takip etmeyi unutmayın derim.

Bir çiğ köfteci nerede açılabilir.

Her yer evet her yerde bu dükkanı açmanız mümkün, her yerde iş yapar. Bir sokak arası, bakkal yanı bilindik bir internet kafe karşısı en kötü yerlerde bile bir çiğ köfte dükkanı iş yapar.  Abartmıyorum çiğ köfte büyük bir istek uyandırıyor insanlarda. Lezzeti güzel bir firma ile anlaşın birkaç ay dişinizi sıkın ve sonra en kötü ihtimal ile günlüğü çıkartarak kendinize gelirsiniz. Sabır sebat işi bu işler esnaflık kolay değil.

Çiğ köfte dükkanı açmak için gerekli evraklar

Çiğ Köfte Dükkanı Açmak İçin Açılış İşlemi

Evrak olarak bir muhasebeci ile anlaşıp maliye açılışınızıyaptırmak, yazar kasa almak

Bunu okuyabilirsiniz >>>  Cep Telefonu Tamir Servisi Açmak

Hijyen belgesi almak

1 hafta süren kurs ile halk eğitim merkezinden alınabilmektedir. Küçük bir kayıt parası ödenmektedir.

Tarım bakanlığına kayıt olmak

İlçenizde bulunan tarım bakanlığı bürolarına giderek iş yeri kaydı açtırmak.

Belediye Ruhsatı almak

İşin en meşakkatli ve en sevmediğim yanı özellikle de İstanbul’da bu tarz işler çok yavaş işiyor. Belediyeden çalışma ruhsatı alıyorsunuz bunun maliyetleri ilçelere göre değişmektedir.

Belediye sizden, itfaiye raporu, kira sözleşmesi gibi belgeler isteyecektir bu belgeleri daha önce temin edip gitmenizde yarar var.

Çiğ köfteci ne kadar kazanıyor?

İşin açıkçası mahallemde bulunan meşhur Adıyamanlı xx usta ismini unuttum çok iyi tanıdığım sevdiğimiz mahallenin yegâne abisi günlük ,300 lira kar yaptığını söylüyordu en son birkaç ay önce sormuştum bu soruyu. Kalite ve lezzeti birde şeker gibi esnaflığı tutturun abi günde sizde kazanın 300 500 lira var mı sizi tutan? Yok o zaman bir araştırma yapalım ve çiğ köfte dükkanı açalım diyorsanız mahalle abisi olun kazanırsınız. Esnaflık yapın yeter bence.

Çiğ köfteci ne kadara mal olur?

En iyi soru en iyi cevap, mahalle arası bir dükkan tutup, ıvırı zıvırı 5 10 bin arası paranız olursa birkaç ay da kira ödeme sorununuz olmaz ise bu işi yaparsınız. Kafası rahat olmayan insanlar iş yapamaz  bu yüzden iş fikri vermek değil önemli olan işe konsantre olabilmek.

Önemli olanın mahalle arasında esnaf olmak para değil insan kazanmak olduğunu bilen esnaf kazanır iki kere iki dört ise bu böyledir arkadaş. Sağlıcakla kalın hoşca kalın..

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir