Çiçekçi Dükkanı Açmak

Gelişen ve büyüyen sektörde kesme çiçek üreticisi, suni çiçek ithalatçısı ve dağıtımcısı ya da çiçek perakendecisi olarak etkinlik gösterebilirsiniz. Çağımızın tüketim zihniyetinda çiçek armağan etmek lüks tüketim ya da olmasa da olur zihniyetindan kurtulmuş her fırsatta özel günleri ve anları çiçekle süsleyen tüketici zihniyeti yerleşmiştir. İnsanlar sevgililer gününde, anneler gününde, nikah törenlerinde mutlulukları paylaşmak istemekte, yaşanılan mekânlarda, çalışma ortamlarında çevrelerinde natural ortamları canlandıracak dekorasyonları görmek istemektedir. Değişikliğe uğrayan tüketici zihniyeti vatan içi çiçek kullanımını ve üretimini geliştirerek piyasası büyüttüğü gibi vatan dışı çiçek satışını da geliştirerek dışalım rakamlarını büyütmüştür.

Çiçek sektörü bu denli hareketliyken sektörde yatırımcı olmak gerektiğince yerinde bir girişim gibi gözüküyor fakat daha evvelce çiçekler ile alakalı hiçbir etkinlikte bulunmadıysanız hangi bölümünde yatırım gerçekleştirme istiyorsunuz ayrıntılı biçimde araştırarak verin kararınızı. Size, sermayenize en ideal alan hangisidir değerlendirin. Çiçek piyasasında yalnızca perakendeci olarak yer almayı düşünüyorum, daha gösterişsiz bir bütçe ile iş yeri sahibi olmak istiyorum diyorsanız o vakit bilginizi çiçeklerin hazırlanması ve korunmaları konusu ile alakalı geliştirmeli daha sonra Dükkân ve etkinliğe geçeceği koordinat tercihine yönelmelisiniz.

Ticaretin hangi bölümünde girişimci olursanız olun iyi bir internet kullanıcısı olmanızı öneriyoruz zira bugünkü koşullarında amaç tüketici kitleniz, yoldan geride bıraktığımız kimseler ya da dükkân seviyesinde oturan bölge insanları ile sınırlı kalmak mecburiyetinde değil. Sosyal medya ve e- ticaret kullanmayı ciddi olarak düşünün ve işleyiş koşulları ile alakalı bilgi edinin teknolojinin bu nimetlerinden yararlanarak müşteri kitlenizi ve kazancınızı büyütün. Hem de çiçek piyasasında bayi olarak etkinlik gösterebilirsiniz koşulları karşılaştırmanız yerinde olur.

Sizlerde popülerleşen bu sektörü fırsata dönüştürerek ideal ve işlek bir yere yatırımınızı yaparak çiçekçi dükkanı açabilirsiniz.

Bunu okuyabilirsiniz >>>  Dekoratif fil süsleri satışı yapmak.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir