Avm İçinde Stand Açma

Avm İçinde Stand Açma

Avm İçinde Stand Açma

Her geçen gün ülkemiz sınırları içerisinde yeni gelir elde edebilmek adına iş alanları açılmaktadır. Bu alanları kimi bireyler bir zincir haline dönüştürürken, kimi bireysel ise sadece ek gelir elde edebilecek kadar kazanmaktadır. Değişen zaman ile gün geçtikçe insanlar üzerilerinde oldukça büyük değişimlere olanak sağlandığı gözlemleniyor. Kişilerin iş yerlerinde, hobilerine kadar birçok farklı noktalarda değişim olduğu belirtilmektedir.

Bireyler günümüzde en çok toplandığı alanların içinde AVM’ler gelmektedir. hafta sonlarında bireyler ya da hafta içlerinde yoğun bir biçimde AVM içinde buluşarak çeşitli aktiviteler gerçekleştirmektedir. Alışveriş yapmak, sahip oldukları çocuklarını eğlendirebilmek, gezmek, sinemaya gitmek gibi pek çok aktivitelerden yararlanılarak seçenekler bir araya getirilmektedir. Bu seçenekleri bireyler AVM’lerin kapanış sürelerine kadar devam ettirebilmektedirler.

Ülke sınırlarımız içerisinde genel olarak AVM’ler sabahın ilk saatlerinden bu yana oldukça yoğun tempoda bireyleri iç bünyesinde barındırmaktadır. Bu durumu bazı girişimciler avantaja dönüştürürken, AVM içinde stand açılarak çeşitli ürün ya da hizmet sundukları gözlemlenmektedir. Değişim gösteren pek çok ürün ile birlikte bu standlarda müşteriler ile buluşturulmakta dır. Oldukça popüler bir biçimde son dönemlerde yaygınlık gösteren ve yeni gelirlerin elde edilmesine olanak sağlayan bir durumdur. Ancak AVM içerisinde stand açma konusunda kişilerin bazı noktalara dikkat etmesi gerekir.

AVM İçerisinde Stand Açılarak Gelir Elde Etmek Adına hangi Yöntemler İzlenmeli

AVM içerisine stand açmanın genel açıdan bakılacak olduğunda pek çok farklı yöntemleri meydana gelebilmekte. Bu yöntemleri örnek ile açıklayacak olursak; kişiler frachising sistemi ile stand açmayı mı planlamakta yoksa oluşturdukları kendi markalarını mı pazarlamak istemekteler. Bu duruma karar verme aşamasında standlar üzerinde ne yapmak istediklerine karar vermeleri gerekiyor. Buna örnek olarak yemek sektörü verilebilir. Yada giyim, takı gibi alanlarda da faaliyetler gösterilebilir. Sonuç olarak hangi alan için başarı kaydedilecek ise o alana yönelinmesi uygun olmaktadır.

Bunu okuyabilirsiniz >>>  Dekoratif fil süsleri satışı yapmak.

AVM İçinde Kahve Yada Çay Standı Açılarak Nasıl Gelir Elde Edilir

Hangi alana yönelmek istediklerini bireyler karar vermeleri durumunda değişim gösteren kazançlar elde edilebilir. AVM içinde çay standı açmak isteyen kişiler, oldukça avantajlı bir durum içinde yer alabilirler. Ülke sınırlarımız içinde çay tüketimi oldukça yüksek sayılara ulaşabildiğini herkes bilmekte. Bireyler sabah, öğle veya akşam yemeklerinin sonrasında ya da gece saatlerinde dahi tercih ettikleri içeceklerin en başında çay gelmektedir.

Kişilerin, AVM içerisine çay standı açmak için büyük bir sermayesinin olmasına gerek yoktur. Genel anlamda bu etkeni değerlendirecek olursak eğer, çay veya kahve satın almanız gereken ürünler çok az olup belli kategoriler içerisinde etki göstermektedir. Kar oranlarına bakılacak olursa eğer, bu iki ürünün kar imajlarının oldukça yüksek olduğu gözlemlenmektedir. AVM içerisinde yer alan kahve standlarında çay fiyatları minimum 2 TL ya da 3 TL gibi fiyatları kapsar. Bu kapsamda bireye kalacak olan kazancın oldukça yüksek maliyetlere ulaşacağı bilinmektedir.

Avm İçinde Stand Açma

AVM İçerisinde Tatlı Standı Açarak Gelir Elde Etmek

AVM içlerine bakıldığında genel olarak çay ya da kahve standlarından sonraki tercih, tatlı standlarıdır. Yoğun tempo içerisinde özellikle çalışan bireylerin molalarında enerji alabilmeleri adına tatlı standlarına olan yönelimleri oldukça büyük bir avantaj olarak yer alır. Aynı zamanda ülke olarak tatlı tüketimi, diğer ülkelere göre daha fazla yer almaktadır. Bu kapsamda bireyler gün içinde yüksek gelirler elde edebilir.  Sütlü tatlılar, baklavalar, çörekler, künefeler ve benzeri tatlı çeşitlerini stand açan bireyler müşterilerine sunduğunda büyük gelir sağlayabilir. Bununla birlikte donut standları, dondurma standları gibi birçok stand açmak hususunda özgür oldukları da belirtilmektedir.

Kişiler AVM içerisinde tatlı alanlarında ne kadar özgün olabilirlerse müşterileri de standlarına çeke bilmelerine bağlıdır. Bu durum doğru orantılı bir şekildi ilerlemektedir. Tatlı seven bir millet olarak genel anlamda bakıldığı zaman tatlı standlarının her durumda büyük gelirler sağladığını görmekteyiz. Bu durum karşısında bireyler avantajlarını kullanarak gelir elde edebilmek adına bu durumu değerlendirebilirler.

Bunu okuyabilirsiniz >>>  Kurye Dükkanı Açmak

AVM’de Stand Amak İçin İhtiyacınız olanlar

 • Ürün envanteri
 • İşletme ruhsatı ve izinler

 Avm’de Stand Açmak İçin Gerekli Belgeler

 • Evrak Listesi
 • Vergi Levhası
 • İmza Sirküleri
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • İkametgah
 • Oda Kaydı

Avm’lerdeki Aylık Stand Kiraları

Şehirden şehre değişiklik gösteren aylık stand kiraları, AVM’den AVM’ye farklılık göstermektedir. Bir örnek verecek olursak eğer; İstanbul’da bir Avm’de stand kiralamak aylık 3.000 dolar civarındadır. Aynı zamanda AVM’de yer alan kat ve konuma görede kira ücretleri değişiklik göstermektedir. Bu kapsamda kesin rakamlarla konuşmak doğru olmaz. AVM yönetimi ile, kesin fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz.

AVM’de Stand Açmak İçin KOSGEB Desteği

Girişimciler AVM’de stand açmak için devlet desteğinden yararlanabilirler. KOSGEB tarafından devlet destekli bir biçimde hibe ve faizsiz kredi imkanları ile KOSGEB’in girişimcilerinden istedikleri kriterler yerine getirildiğinde sağlanmaktadır. Girişimcilerden iş kuracak olanlar Yeni Girişimci destek programında verilecek olan hibe ve faizsiz kredi almak için;

 • Uygulamalı olarak verilen girişimcilik eğitimine katılarak sertifika almak
 • KOSGEB’in belirttiği örnek doğrultusunda iş planı hazırlamak
 • Ön onay sonrasında işletmeyi kurmak
 • KOSGEB uzmanları tarafından gerçekleştirilen mülakatta iş projesinin sunularak, uzmanlara bu iş projesini onaylatmak
 • Kuruma gerçekleştirilen sunumun ardından kurum kararı doğrultusunda hibe krediyi almaya hak kazanmak
 • 50 bin ile 100 bin lira tutarında KOSGEB, faizsiz kredi desteği sunmaktadır. Bu sayede kuruluşunuzun giderlerini bu hibeler sayesinde karşılayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir