Abank Kredi Başvurusu

Alternatifbank – Abank Kredi Başvurusu nasıl yapılır

Bulunduğumuz yaşam şartları içerisinde yalnızca çalışarak tüm ihtiyaçları karşılayabilmek maalesef oldukça zor diyebiliriz. Her geçen gün farklı bir şeye ihtiyaç duyuyor ve ona sahip olabilmenin yollarını arıyoruz. Özellikle aileler için ihtiyaçların listesi çığ gibi büyürken, tüm bunlara karşılık verebilmek elbette mümkün olmamaktadır. Var olan nakit parayı ihtiyaçlarımız için kullandığımız zaman ise, hem nakit paraya sıkışıyoruz hem de ay sonunu getirmekte maalesef zorlanıyoruz. İşte tam da burada bankaların müşterilere sunduğu kredi fırsatı karşımıza çıkmaktadır. Kredi olanağı sağlayan ve güvenilir bankalar arasında yer alan ALTERNATİFBANK A.Ş KREDİ BAŞVURUSU hakkında detaylı tüm bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz. ALTERNATİFBANK A.Ş müşterilerinin tim ihtiyaçlarına bireysel krediler ile çözüm getirerek, ihtiyaçlarına kolay ve hızlı bir şekilde çözüm bulmaya olanak sağlamaktadır. ALTERNATİFBANK A.Ş’  nin müşterilerine sunmuş olduğu krediler ile ilgili tüm detaylara gelin hep birlikte göz atalım.

Alternatifbank – Abank Kredi kartı başvurusu

Nakit ihtiyacına sıkıştığımız her anda kredi kartları imdadımıza koşmaktadır. Kredi kartı kullanımı da son yıllarda oldukça artmış, insanların nakit para haricinde en sık kullandığı ödeme yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. AlternatifBank A.Ş’de kredi kartı sahibi olmak isteyen müşterilerine her zaman olduğu gibi memnuniyetle yardımcı olmaya çalışmaktadır. Alternatifbank A.Ş kredi kartları “Diners Club Card” ve “Alternatif Bank Bonus” olarak sizlerin seçimine sunulmaktadır. Çok fazla seyahat eden ve harcamalarını yeme-içme alanında kullanan kişiler için “Diners Club Card” önerilmektedir. Alternatif Bank Bonus ise, dünyanın her yerinde VISA/MASTERCARD amblemi bulunan tüm üye işyerlerinde rahatlıkla kullanılabilir, kartınızla harcama yaptıkça bonus kazanarak kazandığınız bonusları bedava alışveriş olarak kullanabilirsiniz. Buradan yola çıkarak Alternatifbank A.Ş Kredi Kartı Başvurusu yapabilmek için izlenmesi gereken yollar ise şöyle;

Koşullar

 • Alternatifbank A.Ş kredi kartından yararlanabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak ve her ay düzenli bir gelire sahip olmanız gerekmektedir.
 • Kredi kartı başvurusu yapabilmek için, size en yakın Alternatifbank A.Ş’ye uğramanız yeterli olacaktır.
 • Kredi kartı başvurusunda yalnızca kimlik fotokopiniz ve şubeden verilen kredi kartı başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır. Formu doldurduktan sonra, yetkili banka görevlisine teslim ettikten sonra kredi kartı başvurunuz alınmış olacaktır.
 • Bilgileriniz kontrol edildikten sonra, kredi kartınız çıkartılır ve kurye tarafından adresinize teslim edilmektedir. Şayet teslim sırasında adreste bulunmaz iseniz, kart tekrar bankaya gelir. Böyle bir durumda 444 00 55’i arayarak kartınızın tekrar size gönderilmesini sağlayabilirsiniz.
 • Kredi kartı güvenlik açısından alışveriş kullanımına kapalı olarak gelecektir. Bu yüzden kart elinize ulaştığında; cep telefonunuzun mesaj bölümüne “KKSİFRE”  yazıp boşluk bırakıp, kartın son 4 hanesini ve arkadaki güvenlik numarasını yine arada boşluk bırakarak 4055’e göndermeniz gerekmektedir. Sonrasında kartınızın alışverişlerinizde kullanacağınız şifresi size mesaj olarak iletilecektir. Sonrasında en yakın ALTERNATİFBANK A.Ş atm’sine giderek, şifrenizi dilediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Değiştirilmeyen şifrelerde, ilk yapılan alışveriş esnasında POS cihazı ilk 3 denemede hata verecektir.4.denemede şifreniz karta tanıtılarak işleminiz onaylanacaktır. Bu durumu yaşamamak için cep telefonunuza şifreniz geldikten sonra şifrenizi atm’den değiştirmek en doğru adım olacaktır.

Kredi kartı ekstreniz, başvurunuz sırasında talep ettiğiniz doğrultuda ister mail olarak isterseniz de yazılı bir şekilde adresinize her ay gelecektir. ALTERNATİFBANK A.Ş kredi kartı borcunuzu ödeyebileceğiniz ödeme kanalları ise şu şekilde;

 • ALTERNATİFBANK ŞUBE
 • ALTERNATİFBANK ATM
 • ALTERNATİFBANK İNTERNET ŞUBESİ
 • PTT ONLİNE ŞUBELERİ
 • HALKBANK ŞUBE VE HALKBANK ATM

PTT online şubelerinden ve HALKBANK atm-şubelerinden yapılan kredi kartı borcu ödemeleriniz için ek bir ücret ödemenize gerek yoktur.

Alternatifbank – Abank Kredi başvurusu için gerekli evraklar

İhtiyaçlar hayatın her alanında karşımıza çıkarak bizleri oldukça düşündürmektedir. AlternatifBank A.Ş ise, ihtiyaçlarınıza karşılık verebilmek için uygun krediler ile sorunumuza çözüm bulmaktadır. Eğitim, ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi adı altında, ihtiyacınıza yönelik alanlarda kredilere başvura bilmeniz mümkündür. Fakat ihtiyaç duyduğumuz alanda kredi alabilmek için, bankaya kredi kullanacak kişi hakkında birtakım belgeler sunmak gerekmektedir. Sunulan bu belgeler kredi kullanacak kişinin ekonomik ve sosyal durumu hakkında gerçek bilgiler içerdiğinden, bankanın kredi vereceği kişiyi yakından tanımasını sağlayacaktır. Sunulan bu belgeler ile banka, kredi kullanmak isteyen müşteriye olumlu ya da olumsuz cevap verecektir. Alternatifbank A.Ş kredi başvurusu için gereken evraklar ise şu şekilde;

 • Nüfus Cüzdanı
 • Kayıtlı olduğunuz adresin belgesi
 • Gelir Belgeniz( maaş bordrosu veya kira kontratı vb.)
 • Konut Kredisi alınıyorsa gayrimenkule ait topu, 0 km araç için proforma fatura

Yukarıda belirtilen evrakları hazırladıktan sonra size en yakın Alternatifbank A.Ş şubesine uğrayarak ihtiyacınız olan kredi türüne kolaylıkla başvurabilir ve başvurunuz onaylandıktan sonra kredinizi alabilirsiniz.

Alternatifbank – Abank Kredi Faiz oranları

Tüm bankalarda olduğu gibi, Alternatifbank A.Ş bünyesinde kullanacağınız kredilerde faiz uygulaması bulunmaktadır. İhtiyaç kredisi, konut kredisi ve taşıt kredisi için Alternatifbank kredi faiz oranı 2018 yılı için “2.79” olarak belirlenmiştir. Bunun dışında kullanılan kredilere ek tahsis edilen ücretlerde bulunmaktadır. Alınan ek ücretler ise şöyle;

 • İhtiyaç kredisi – kredi tahsis ücreti 50 TL, hayat sigortası 77 TL
 • Taşıt Kredisi – kredi tahsis ücreti 100 TL, hayat sigortası 75 TL
 • Konut kredisi – kredi tahsis ücreti 500 TL, hayat sigortası 493 TL, ipotek 500 TL, ekspertiz 690 TL

Alternatifbank – Abank Konut Kredisi Başvurusu

Her ailenin hayalleri arasında mutlaka ev sahibi olmak yer alır. Fakat ev sahibi olabilmek için ya uzunca bir zaman birikim yapmış olmanız ya da hayalinizdeki eve kavuşabilmek için konut kredisi kullanmanız gerekmektedir. İçinde bulunduğumuz yaşam şartlarında birikim yapabilmek maalesef zorlaştığından, imdadımıza konut kredileri yetişmektedir. Alternatifbank A.Ş’de ev sahibi olmanın hayalini kuran müşterilerine konut kredisi vererek hayallerine kısa zamanda sahip olmalarını sağlayan güvenilir bankalardan biridir. Sizlerde ev sahibi olmak ve bunun için konut kredisi kullanmak istiyorsanız, mutlaka en yakın Alternatifbank A.Ş şubesine uğrayarak, konut krediniz hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Uygun ödeme seçenekleriyle, konut kredinizi hem ödeyip hem de hayalini kuruduğunuz o eve kısa zamanda sahip olabilirsiniz. Alternatifbank A.Ş konut kredisi için belirtilen bilgiler kısaca şöyle;

 • Vade: 3- 120 ay
 • Fon ve Vergi: Konut kredisinde KKDF ve BSMV alınmıyor.
 • Sigorta: Konut kredilerinde Hayat sigortası mutlaka yapılmaktadır. Sigorta ücreti kullanılan kredi tutarı, kişinin yaşı ve cinsiyetine göre değişkenlik gösterebilmektedir.
 • Konut kredileri TL cinsinden verilmektedir.

Alternatif Bank – Abank Başvuru Bilgilendirme

Konut kredisi, ihtiyaç kredisi ve ya araç kredisi kullanmayı düşünen müşteriler, krediler hakkında Alternatifbank A.Ş internet adresine girerek ya da 444 00 55 numaralı telefondan müşteri hizmetlerine bağlanarak ön bilgi alabilmektedir. Fakat daha detaylı bilgi için en yakın Alternatifbank A.Ş şubesine uğramanız ve yetkili müşteri danışmanlarından almak istediğiniz kredi türü hakkında merak ettiğiniz veya sormak istediğiniz tüm soruların cevaplarını öğrenebilirsiniz. Size en yakın şubeyi internet adresimize girerek öğrenebilirsiniz. Alternatifbank A.Ş şubeleri hafta içi 09.00- 17.00 saatleri arasında hizmet vermekte, hafta sonları ise çalışmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir