İnternet Üzerinden Altın Satışı Yapmak

Hızla gelişen internet sektörü açısından yapmış oldukları katılımlar ile birlikte en iyi şekilde bütçenizi oluşturarak ofis derdine takılmadan sadece ürününüzün üzerinize yapacağınıza katkı ücretler ile birlikte yatırımınızı arttırarak kenarda ki paranızın üzerine çıkabilirsiniz.

Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği doğrulusunda oluşturulan bildirimde internet içerisinde altın satışı faaliyetinde %100 artış bulunduğu bilgi kapasitesi paylaşılmış. Online altın alışverişinin gelişmesi, tüketicide güvenin oluşması elektronik ortamda ticaret yapanların memnuniyetini artırmış.

Türkiye, altın piyasasında dünyanın 5 büyük piyasası arasında yer alıyor, altın üretiminde ise ilk üç içeresinde telaffuz ediliyor bu amaçla Türk ekonomisinin lokomotif sektörlerinden biri olarak niteleniyor. Sektörün duayenlerinden bir girişimci mesleğin püf noktalarını aktarmış.  Yeni girişimde bulunacak kuyumcu adaylarına gerektiğince değerli önerilerde bulunuyor. Sermayenizi başladığınız miktarın altına düşürmeyeceksiniz diyor işin sırrı burada peşin ya da kart ile çalışıp meydana gelen farkı da üzerine koyacak bulunduğunuzdan bu anlamda risk bulunmuyor alırken ve satarken kazanabileceğiniz seyrek mesleklerden bir tanesidir diyerek cazip yanlarına da vurgu yapıyor eski kuyumcu ustası.

Sektörün önde gelen firmaları online olarak internet üzerinden yapmış oldukları satışa geçmişler sonuçtan da gerektiğince memnunlar 5 mağazadan elde edilecek gelirin çevrimiçi satıştan elde edildiğini bildiren firma sahibi pek çok mağazayı kapatarak çevrimiçi kuyumculuğa yönelmiş.

ONLİNE ALTIN ALIP SATMAK

Altın alıp satarak para kazanmak olası internet ortamı bütün bu prosedürlerin basit ve süratli yapılmasına imkan tanıyor. İnternet içerisinde altın alım-satımı yaparak para kazanacak bireyin yapması gereken ilk prosedür piyasaları takip etmek altın düşüşe geçtiği anda alımı yapmak ve yine piyasaları takibe koyulmak altın yükselişe geçtiği andan itibaren en ideal anda satışı yapmak.

E-TİCARET ile SATIŞ

Altını e-ticaret sitesinden alacaksanız güvenilirlik ilk kriteriniz olacaktır alımı en güvendiğiniz siteden gerçekleştirmelisiniz. Güvenliği gerçekleştiren unsurlardan biri sitede SSL emniyet uygulamasının bulunmasıdır. Hem de prosedür oluşturulan banka ile internet üzerinden altın ticareti yapmanız amacıyla bir limit belirleme edilmelidir. Bütün bu önlemlerden sonra alım-satım faaliyetleri yürütülebilir.

Bunu okuyabilirsiniz >>>  Türkiye’de Silaj Yetiştiriciliği

BANKA KANALI ile SATIŞ

Bankalardaki altın hesabı ile internet üzerinden altın alım satım prosedürleri yapılabiliyor. Çalışılan banka ve başka bankaların altın hesapları değerlendirilip karşılaştırılarak avantajlı tespit edilen bankadan alım-satım prosedürü gerçekleştirilebilir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir